| Manufacturer Part Number: | BFG480W,135 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - RF |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Transistor NPN 4.5V 250mA 21GHz 360mW Surface Mount CMPAK-4 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BFG480W,135 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BFG480W,135 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - RF | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | NPN | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 4.5V | |
| Frequency - Transition | 21GHz | |
| Noise Figure (dB Typ @ f) | 1.2dB ~ 1.8dB @ 900MHz ~ 2GHz | |
| Gain | 16dB | |
| Power - Max | 360mW | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 40 @ 80mA, 2V | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 250mA | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-82A, SOT-343 | |
| Supplier Device Package | CMPAK-4 | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BFG480W,135 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BFG480W,135 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BFG480W,135 is new and unused, you can buy BFG480W,135 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BFG480W,135.
| SBL1040-E3/45 | Diode Schottky 40V 10A Through Hole TO-220AC | SBL1040-E3/45.pdf | |
| 1N5950AP/TR12 | Zener Diode 110V 1.5W ±10% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 1N5950AP/TR12.pdf | |
| DMA2610H0R | TRANS PREBIAS DUAL PNP MINI5 | DMA2610H0R.pdf | |
| PMR370XN,115 | MOSFET N-CH 30V 0.84A SOT416 | PMR370XN,115.pdf | |
| SY55856UHG-TR | Delay Line IC Multiple, NonProgrammable 7 Tap 350ps 32-TQFP Exposed Pad | SY55856UHG-TR.pdf | |
| Z84C3008VEG | Counter/Timer Circuit (CTC) IC 8MHz 44-LCC (J-Lead) | Z84C3008VEG.pdf | |
| 8N3QV01FG-0094CDI | VCXO IC 20MHz, 44.736MHz, 51.84MHz, 125MHz 10-CLCC | 8N3QV01FG-0094CDI.pdf | |
| LTC2453IDDB#TRMPBF | 16 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Sigma-Delta 8-DFN (3x2) | LTC2453IDDB#TRMPBF.pdf | |
| EP20K60EBC356-1 | IC FPGA 196 I/O 356BGA | EP20K60EBC356-1.pdf | |
| R5F100PHDFA#V0 | RL78 RL78/G13 Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 192KB (192K x 8) FLASH 100-LQFP (14x20) | R5F100PHDFA#V0.pdf | |
| MC9S12HZ128VAL | HCS12 HCS12 Microcontroller IC 16-Bit 25MHz 128KB (128K x 8) FLASH 112-LQFP (20x20) | MC9S12HZ128VAL.pdf | |
| 72V235L10TFG | IC FIFO 2048X18 SYNC 64TQFP | 72V235L10TFG.pdf | |
| CY7C1320CV18-250BZXC | IC SRAM 18MBIT 250MHZ 165FBGA | CY7C1320CV18-250BZXC.pdf | |
| A4910KJPTR-T | Motor Driver CMOS Serial 48-LQFP-EP (7x7) | A4910KJPTR-T.pdf | |
| IRS25751LTRPBF | High-Voltage Start-Up PMIC SOT-23-5 | IRS25751LTRPBF.pdf |