| Manufacturer Part Number: | BFR 181W E6327 |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - RF |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Transistor NPN 12V 20mA 8GHz 175mW Surface Mount PG-SOT323-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BFR 181W E6327 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BFR 181W E6327 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 01/Mar/2011 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - RF | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | - | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | NPN | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 12V | |
| Frequency - Transition | 8GHz | |
| Noise Figure (dB Typ @ f) | 0.9dB ~ 1.2dB @ 900MHz ~ 1.8GHz | |
| Gain | 19dB | |
| Power - Max | 175mW | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 70 @ 5mA, 8V | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 20mA | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | PG-SOT323-3 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BFR 181W E6327 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BFR 181W E6327 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of BFR 181W E6327 is new and unused, you can buy BFR 181W E6327 Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BFR 181W E6327.
| CMZ5920B TR13 | Zener Diode 6.2V 500mW ±5% Surface Mount SMA | CMZ5920B TR13.pdf | |
| VVZF70-14IO7 | SCR Module 1400V Bridge, 3-Phase - SCRs/Diodes Chassis Mount FO-T-A | VVZF70-14IO7.pdf | |
| PXAC241702FCV1XWSA1 | RF Mosfet LDMOS 28V 360mA 2.4GHz 16.5dB 28W | PXAC241702FCV1XWSA1.pdf | |
| 9FGV0231AKILF | IC CLOCK GENERATOR 24VFQFPN | 9FGV0231AKILF.pdf | |
| 10AX066H3F34I2LG | IC FPGA 492 I/O 1152FCBGA | 10AX066H3F34I2LG.pdf | |
| MC74ACT04N | Inverter IC 6 Channel 14-PDIP | MC74ACT04N.pdf | |
| AT49F002NT-90PC | IC FLASH 2MBIT 90NS 32DIP | AT49F002NT-90PC.pdf | |
| AP22802AW5-7 | IC LOAD SW PROGR SOT-25 | AP22802AW5-7.pdf | |
| TPS6755IP | Buck-Boost Switching Regulator IC Negative Adjustable -1.22V 1 Output 270mA 8-DIP (0.300", 7.62mm) | TPS6755IP.pdf |