| Manufacturer Part Number: | BFR 182W E6327 |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - RF |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Transistor NPN 12V 35mA 8GHz 250mW Surface Mount PG-SOT323-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BFR 182W E6327 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BFR 182W E6327 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 01/Mar/2011 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - RF | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | NPN | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 12V | |
| Frequency - Transition | 8GHz | |
| Noise Figure (dB Typ @ f) | 0.9dB ~ 1.3dB @ 900MHz ~ 1.8GHz | |
| Gain | 19dB | |
| Power - Max | 250mW | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 70 @ 10mA, 8V | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 35mA | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | PG-SOT323-3 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BFR 182W E6327 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BFR 182W E6327 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of BFR 182W E6327 is new and unused, you can buy BFR 182W E6327 Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BFR 182W E6327.
| ADC1413D080HN-C18 | 14 Bit Analog to Digital Converter 2 Input 2 Pipelined 56-VFQFPN (8x8) | ADC1413D080HN-C18.pdf | |
| 5SGXEA5H1F35C2N | IC FPGA 552 I/O 1152FBGA | 5SGXEA5H1F35C2N.pdf | |
| XC4013XL-3PQ208I | IC FPGA 160 I/O 208QFP | XC4013XL-3PQ208I.pdf | |
| MSP430F5229IRGCT | CPUXV2 MSP430F5xx Microcontroller IC 16-Bit 25MHz 128KB (128K x 8) FLASH 64-VQFN (9x9) | MSP430F5229IRGCT.pdf | |
| MB96F625RBPMC1-GS-F4E1 | F²MC-16FX F²MC-16FX MB96620 Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 160KB (160K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10) | MB96F625RBPMC1-GS-F4E1.pdf | |
| P80C32X2FN,112 | 8051 80C Microcontroller IC 8-Bit 33MHz ROMless 40-DIP | P80C32X2FN,112.pdf | |
| AD8189ARUZ-R7 | IC MULTIPLEXER TRPL 2X1 24TSSOP | AD8189ARUZ-R7.pdf | |
| MAX262AEWG+T | IC FILTER ACT MPU PROG 24-SOIC | MAX262AEWG+T.pdf | |
| MAX9034AUD+ | Comparator General Purpose CMOS, Rail-to-Rail, TTL 14-TSSOP | MAX9034AUD+.pdf | |
| 72V3690L10PF8 | IC FIFO SS 32768X36 10NS 128TQFP | 72V3690L10PF8.pdf | |
| CD74AC153EE4 | Multiplexer 2 x 4:1 16-PDIP | CD74AC153EE4.pdf | |
| AT28HC256-12SC | IC EEPROM 256KBIT 120NS 28SOIC | AT28HC256-12SC.pdf | |
| TLE52052SAKSA1 | Motor Driver DMOS Parallel PG-TO220-7 | TLE52052SAKSA1.pdf |