| Manufacturer Part Number: | BFR 193W E6327 |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - RF |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Transistor NPN 12V 80mA 8GHz 580mW Surface Mount PG-SOT323-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BFR 193W E6327 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BFR 193W E6327 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 01/Mar/2011 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - RF | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | NPN | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 12V | |
| Frequency - Transition | 8GHz | |
| Noise Figure (dB Typ @ f) | 1dB ~ 1.6dB @ 900MHz ~ 1.8GHz | |
| Gain | 10.5dB ~ 16dB | |
| Power - Max | 580mW | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 70 @ 30mA, 8V | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 80mA | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | PG-SOT323-3 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BFR 193W E6327 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BFR 193W E6327 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of BFR 193W E6327 is new and unused, you can buy BFR 193W E6327 Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BFR 193W E6327.
| DA2JF8100L | DIODE GEN PURP 800V 200MA SMINI2 | DA2JF8100L.pdf | |
| BZT52C30-HE3-08 | Zener Diode 30V 410mW ±5% Surface Mount SOD-123 | BZT52C30-HE3-08.pdf | |
| 2N2907 | TRANS PNP 40V 0.6A TO-18 | 2N2907.pdf | |
| R5F21286JSP#W4 | R8C R8C/2x/28 Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 32KB (32K x 8) FLASH 20-LSSOP | R5F21286JSP#W4.pdf | |
| SN65HVD3082ED | 1/1 Transceiver Half RS422, RS485 8-SOIC | SN65HVD3082ED.pdf | |
| TRSF3223IDB | 2/2 Transceiver Full RS232 20-SSOP | TRSF3223IDB.pdf | |
| OP27GPZ | General Purpose Amplifier 1 Circuit 8-PDIP | OP27GPZ.pdf | |
| THS4271DGN | Voltage Feedback Amplifier 1 Circuit 8-MSOP-PowerPad | THS4271DGN.pdf | |
| CD4082BPWR | AND Gate IC 2 Channel 14-TSSOP | CD4082BPWR.pdf | |
| SN74HC373DWE4 | D-Type Transparent Latch 1 Channel 8:8 IC Tri-State 20-SOIC | SN74HC373DWE4.pdf | |
| AS7C31025B-12TJCNTR | IC SRAM 128K X 8 3.3V 32-SOJ | AS7C31025B-12TJCNTR.pdf | |
| AT49LV002NT-12JI | IC FLASH 2MBIT 120NS 32PLCC | AT49LV002NT-12JI.pdf | |
| ISL1904FAZ-T | LED Driver IC 1 Output AC DC Offline Switcher Flyback, Step-Down (Buck), Step-Up (Boost) Triac Dimming 16-QSOP | ISL1904FAZ-T.pdf | |
| MIC2287-34BML-TR | LED Driver IC 1 Output DC DC Regulator Step-Up (Boost) Analog, PWM Dimming 750mA (Switch) 8-MLF® (2x2) | MIC2287-34BML-TR.pdf | |
| MAX6126B30+ | Series Voltage Reference IC ±0.1% 10mA 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) | MAX6126B30+.pdf |