| Manufacturer Part Number: | BFR 92W E6327 |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - RF |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Transistor NPN 15V 45mA 5GHz 280mW Surface Mount PG-SOT323-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BFR 92W E6327 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BFR 92W E6327 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 01/Mar/2011 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - RF | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | NPN | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 15V | |
| Frequency - Transition | 5GHz | |
| Noise Figure (dB Typ @ f) | 1.4dB ~ 2dB @ 900MHz ~ 1.8GHz | |
| Gain | 11.5dB ~ 17dB | |
| Power - Max | 280mW | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 70 @ 15mA, 8V | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 45mA | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | PG-SOT323-3 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BFR 92W E6327 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BFR 92W E6327 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of BFR 92W E6327 is new and unused, you can buy BFR 92W E6327 Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BFR 92W E6327.
| MPL-1036S | Diode Standard 600V 3A Surface Mount TO-263 | MPL-1036S.pdf | |
| CMDZ2L7 TR | Zener Diode 2.7V 250mW ±5% Surface Mount SOD-323 | CMDZ2L7 TR.pdf | |
| 1N5250B-T | Zener Diode 20V 500mW ±5% Through Hole DO-35 | 1N5250B-T.pdf | |
| BT148-500R,127 | SCR 500V 4A Sensitive Gate Through Hole SOT-82-3 | BT148-500R,127.pdf | |
| SI4816DY-T1-E3 | MOSFET 2N-CH 30V 5.3A 8-SOIC | SI4816DY-T1-E3.pdf | |
| NVMFS5C646NLT3G | MOSFET N-CH 60V 20A SO8FL | NVMFS5C646NLT3G.pdf | |
| BSC037N025S G | MOSFET N-CH 25V 100A TDSON-8 | BSC037N025S G.pdf | |
| IDTCV174CPAG | IC FLEXPC CLK PROGR P4 56-TSSOP | IDTCV174CPAG.pdf | |
| AD7871KPZ | 14 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 28-PLCC (11.51x11.51) | AD7871KPZ.pdf | |
| DAC8830IBD | 16 Bit Digital to Analog Converter 1 8-SOIC | DAC8830IBD.pdf | |
| XC6SLX75T-2FG484I | IC FPGA 268 I/O 484FBGA | XC6SLX75T-2FG484I.pdf | |
| XC2V6000-4BF957I | IC FPGA 684 I/O 957FCBGA | XC2V6000-4BF957I.pdf | |
| LM3S2601-IBZ50-A2 | ARM® Cortex®-M3 Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 2000 Microcontroller IC 32-Bit 50MHz 128KB (128K x 8) FLASH 108-BGA (10x10) | LM3S2601-IBZ50-A2.pdf | |
| SPC5748CK1MKU6 | e200z2, e200z4 MPC57xx Microcontroller IC 32-Bit Dual-Core 80MHz/160MHz 6MB (6M x 8) FLASH 176-LQFP (24x24) | SPC5748CK1MKU6.pdf | |
| ISL83082EIUZ | 1/1 Transceiver Half RS422, RS485 8-MSOP | ISL83082EIUZ.pdf |