| Manufacturer Part Number: | BFR 93A E6327 |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - RF |
| Available Quantity: | 18010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Transistor NPN 12V 90mA 6GHz 300mW Surface Mount PG-SOT23-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BFR 93A E6327 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BFR 93A E6327 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Packaging | Recyclable Glass Carrier 14/Oct/2014 Carrier Tape Update 03/Jun/2015 | |
| Online Catalog | NPN RF Transistors | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - RF | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | NPN | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 12V | |
| Frequency - Transition | 6GHz | |
| Noise Figure (dB Typ @ f) | 1.5dB ~ 2.6dB @ 900MHz ~ 1.8GHz | |
| Gain | 9.5dB ~ 14.5dB | |
| Power - Max | 300mW | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 70 @ 30mA, 8V | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 90mA | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | |
| Supplier Device Package | PG-SOT23-3 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BFR 93A E6327 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BFR 93A E6327 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of BFR 93A E6327 is new and unused, you can buy BFR 93A E6327 Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BFR 93A E6327.
| V30100C-E3/4W | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 100V 15A Through Hole TO-220-3 | V30100C-E3/4W.pdf | |
| RLS4148TE-11 | Diode Standard 75V 150mA Surface Mount LLDS | RLS4148TE-11.pdf | |
| 2PB710AS,115 | TRANS PNP 50V 0.5A SC59 | 2PB710AS,115.pdf | |
| NTHD4401PT1 | MOSFET 2P-CH 20V 2.1A CHIPFET | NTHD4401PT1.pdf | |
| MPC92469ACR2 | IC SYNTHESIZER LVPECL 32-LQFP | MPC92469ACR2.pdf | |
| LC4256ZE-7TN100C | IC CPLD 256MC 7.5NS 100TQFP | LC4256ZE-7TN100C.pdf | |
| 5SGXMA5K3F35I3 | IC FPGA 432 I/O 1152FBGA | 5SGXMA5K3F35I3.pdf | |
| MB90F023PF-GS-9009 | IC MCU MICOM FLASH 100QFP | MB90F023PF-GS-9009.pdf | |
| TMS320F28068UPZPS | C28x C2000™ C28x Piccolo™ Microcontroller IC 32-Bit 90MHz 256KB (128K x 16) FLASH 100-HTQFP (14x14) | TMS320F28068UPZPS.pdf | |
| XC7Z020-2CLG484E | Dual ARM® Cortex®-A9 MPCore™ with CoreSight™ System On Chip (SOC) IC Zynq®-7000 Artix™-7 FPGA, 85K Logic Cells 256KB 766MHz 484-CSPBGA (19x19) | XC7Z020-2CLG484E.pdf | |
| ISL84525IUZ | 2 Circuit IC Switch 2:2 150 Ohm 10-MSOP | ISL84525IUZ.pdf | |
| SP238ACT-L/TR | 4/4 Transceiver Full RS232 24-SOIC | SP238ACT-L/TR.pdf | |
| SI3211-KT | Telecom IC Subscriber Line Interface Concept (SLIC), CODEC 38-TSSOP | SI3211-KT.pdf | |
| TLV2781CDBVR | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail SOT-23-5 | TLV2781CDBVR.pdf | |
| LT6700MPDCB-1#TRPBF | Comparator General Purpose Open Collector 6-DFN (2x3) | LT6700MPDCB-1#TRPBF.pdf |