| Manufacturer Part Number: | BFR92A,215 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - RF |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Transistor NPN 15V 25mA 5GHz 300mW Surface Mount SOT-23 (TO-236AB) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BFR92A,215 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BFR92A,215 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 29/Dec/2014 | |
| PCN Design/Specification | Resin Hardener 02/Jul/2013 | |
| PCN Packaging | Lighter Reels 02/Jan/2014 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - RF | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | NPN | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 15V | |
| Frequency - Transition | 5GHz | |
| Noise Figure (dB Typ @ f) | 2.1dB ~ 3dB @ 1GHz ~ 2GHz | |
| Gain | - | |
| Power - Max | 300mW | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 65 @ 15mA, 10V | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 25mA | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | |
| Supplier Device Package | SOT-23 (TO-236AB) | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BFR92A,215 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BFR92A,215 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BFR92A,215 is new and unused, you can buy BFR92A,215 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BFR92A,215.
| SMBJ5950AE3/TR13 | Zener Diode 110V 2W ±10% Surface Mount SMBJ (DO-214AA) | SMBJ5950AE3/TR13.pdf | |
| MAZS3300ML | Zener Diode 33V 150mW ±2% Surface Mount SSMini2-F1 | MAZS3300ML.pdf | |
| RN1902T5LFT | TRANS 2NPN PREBIAS 0.2W US6 | RN1902T5LFT.pdf | |
| BFS17TA | RF Transistor NPN 15V 25mA 1.3GHz 330mW Surface Mount SOT-23-3 | BFS17TA.pdf | |
| NP90N055MUK-S18-AY | MOSFET N-CH 55V 90A TO-220 | NP90N055MUK-S18-AY.pdf | |
| 98ULPA877AHLFT | IC CLOCK DRIVER 1.8V LP 52-BGA | 98ULPA877AHLFT.pdf | |
| ICS672M-02IT | IC DELAY BUFFER QUADRACLK 16SOIC | ICS672M-02IT.pdf | |
| 23S08-3DCGI8 | IC CLK MULT PLL STD DRV 16-SOIC | 23S08-3DCGI8.pdf | |
| 8N3DV85BC-0054CDI | VCXO IC 25MHz, 33.33MHz 6-CLCC | 8N3DV85BC-0054CDI.pdf | |
| LTC2220CUP#TRPBF | 12 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Pipelined 64-QFN (9x9) | LTC2220CUP#TRPBF.pdf | |
| TMS320C6410ZTS400 | IC FIXED-POINT DSP 288-FCBGA | TMS320C6410ZTS400.pdf | |
| ATXMEGA192C3-AUR | AVR AVR® XMEGA® C3 Microcontroller IC 8/16-Bit 32MHz 192KB (96K x 16) FLASH 64-TQFP (14x14) | ATXMEGA192C3-AUR.pdf | |
| MB9BF529SAPMC-GE2 | ARM® Cortex®-M3 FM3 MB9B520T Microcontroller IC 32-Bit 60MHz 1.5625MB (1.5625M x 8) FLASH 144-LQFP (20x20) | MB9BF529SAPMC-GE2.pdf | |
| SN65LBC180AN | 1/1 Transceiver Full RS422, RS485 14-PDIP | SN65LBC180AN.pdf | |
| AD8611ARM-REEL | Comparator with Latch Complementary, TTL 8-MSOP | AD8611ARM-REEL.pdf |