| Manufacturer Part Number: | BLF8G10LS-270V,112 |
|---|---|
| Manufacturer: | Ampleon USA Inc. |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - RF |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Mosfet LDMOS 28V 2A 871.5MHz ~ 891.5MHz 19.5dB 67W CDFM6 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BLF8G10LS-270V,112 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BLF8G10LS-270V,112 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - RF | |
| Manufacturer | Ampleon USA Inc. | |
| Series | - | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | LDMOS | |
| Frequency | 871.5MHz ~ 891.5MHz | |
| Gain | 19.5dB | |
| Voltage - Test | 28V | |
| Current Rating | - | |
| Noise Figure | - | |
| Current - Test | 2A | |
| Power - Output | 67W | |
| Voltage - Rated | 65V | |
| Package / Case | SOT-1244B | |
| Supplier Device Package | CDFM6 | |
| Standard Package | 20 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BLF8G10LS-270V,112 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BLF8G10LS-270V,112 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Ampleon USA Inc. all series components. The condition of BLF8G10LS-270V,112 is new and unused, you can buy BLF8G10LS-270V,112 Ampleon USA Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BLF8G10LS-270V,112.
| 1N5350AE3/TR12 | Zener Diode 13V 5W ±10% Through Hole T-18 | 1N5350AE3/TR12.pdf | |
| JAN1N4955US | Zener Diode 7.5V 5W ±5% Surface Mount D-5B | JAN1N4955US.pdf | |
| 2SC5439(F) | TRANS NPN 450V 8A TO220NIS | 2SC5439(F).pdf | |
| MMDFS6N303R2 | MOSFET N-CH 30V 6A 8-SOIC | MMDFS6N303R2.pdf | |
| IXGT40N60B2 | IGBT PT 600V 75A 300W Surface Mount TO-268 | IXGT40N60B2.pdf | |
| 8N3SV75KC-0077CDI | VCXO IC 125MHz 6-CLCC | 8N3SV75KC-0077CDI.pdf | |
| AX2000-2FGG1152I | IC FPGA 684 I/O 1152FBGA | AX2000-2FGG1152I.pdf | |
| M30800SAGP#D3 | M32C/80 M16C™ M32C/80/80 Microcontroller IC 16/32-Bit 32MHz ROMless 100-LFQFP (14x14) | M30800SAGP#D3.pdf | |
| 89HT0816PYBBCG8 | Signal Retimer Interface 196-CABGA (15x15) | 89HT0816PYBBCG8.pdf | |
| TLV2302IDGK | Amplifier, Comparator IC Filter 8-VSSOP | TLV2302IDGK.pdf | |
| 74LVCH16245ADL,112 | Transceiver, Non-Inverting 2 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 48-SSOP | 74LVCH16245ADL,112.pdf | |
| 24AA08T-I/MS | IC EEPROM 8KBIT 400KHZ 8MSOP | 24AA08T-I/MS.pdf | |
| S25FL032P0XNFV001 | IC FLASH 32MBIT 104MHZ 8WSON | S25FL032P0XNFV001.pdf | |
| CY14E256L-SZ25XI | IC NVSRAM 256KBIT 25NS 32SOIC | CY14E256L-SZ25XI.pdf | |
| AN79L09ME1 | Linear Voltage Regulator IC Negative Fixed 1 Output -9V 100mA 3-HSIP | AN79L09ME1.pdf |