| Manufacturer Part Number: | BLF8G10LS-270V,118 |
|---|---|
| Manufacturer: | Ampleon USA Inc. |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - RF |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Mosfet LDMOS 28V 2A 871.5MHz ~ 891.5MHz 19.5dB 67W CDFM6 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BLF8G10LS-270V,118 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BLF8G10LS-270V,118 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - RF | |
| Manufacturer | Ampleon USA Inc. | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | LDMOS | |
| Frequency | 871.5MHz ~ 891.5MHz | |
| Gain | 19.5dB | |
| Voltage - Test | 28V | |
| Current Rating | - | |
| Noise Figure | - | |
| Current - Test | 2A | |
| Power - Output | 67W | |
| Voltage - Rated | 65V | |
| Package / Case | SOT-1244B | |
| Supplier Device Package | CDFM6 | |
| Standard Package | 100 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BLF8G10LS-270V,118 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BLF8G10LS-270V,118 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Ampleon USA Inc. all series components. The condition of BLF8G10LS-270V,118 is new and unused, you can buy BLF8G10LS-270V,118 Ampleon USA Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BLF8G10LS-270V,118.
| A399PB | DIODE FAST 400A 1200V DO-200AA | A399PB.pdf | |
| 18TQ045STRL | Diode Schottky 45V 18A Surface Mount D2PAK | 18TQ045STRL.pdf | |
| BBY 57-02W E6327 | DIODE TUNING 10V 20MA SCD-80 | BBY 57-02W E6327.pdf | |
| NTDV20N06LT4G | MOSFET N-CH 60V 20A DPAK | NTDV20N06LT4G.pdf | |
| IXTT170N10P | MOSFET N-CH 100V 170A TO-268 | IXTT170N10P.pdf | |
| NE570DR2 | IC COMPANDOR DUAL GAIN 16-SOIC | NE570DR2.pdf | |
| 8N4SV75BC-0086CDI | VCXO IC 350MHz 6-CLCC | 8N4SV75BC-0086CDI.pdf | |
| 8N4QV01EG-0039CDI8 | VCXO IC 148.5MHz, 125MHz, 200MHz, 100MHz 10-CLCC | 8N4QV01EG-0039CDI8.pdf | |
| LTC2240IUP-12#PBF | 12 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Pipelined 64-QFN (9x9) | LTC2240IUP-12#PBF.pdf | |
| ADS7230IPWR | 12 Bit Analog to Digital Converter 2 Input 1 SAR 16-TSSOP | ADS7230IPWR.pdf | |
| CS47024C-DQZR | IC AUDIO SOC SGL 32BIT 100LQFP | CS47024C-DQZR.pdf | |
| 5SGXMABN1F45I2N | IC FPGA 840 I/O 1932FBGA | 5SGXMABN1F45I2N.pdf | |
| M2S150-1FCS536I | ARM® Cortex®-M3 System On Chip (SOC) IC SmartFusion®2 FPGA - 150K Logic Modules 512KB 64KB 166MHz 536-BGA (16x16) | M2S150-1FCS536I.pdf | |
| KSZ8081RNACA-TR | 1/1 Transceiver Full RMII 24-QFN (4x4) | KSZ8081RNACA-TR.pdf | |
| 24LC08BT-I/MNY | IC EEPROM 8KBIT 400KHZ 8TDFN | 24LC08BT-I/MNY.pdf |