| Manufacturer Part Number: | BLF8G20LS-200V,112 |
|---|---|
| Manufacturer: | Ampleon USA Inc. |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - RF |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Mosfet LDMOS 28V 1.6A 1.81GHz ~ 1.88GHz 17.5dB 55W CDFM6 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BLF8G20LS-200V,112 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BLF8G20LS-200V,112 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - RF | |
| Manufacturer | Ampleon USA Inc. | |
| Series | - | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | LDMOS | |
| Frequency | 1.81GHz ~ 1.88GHz | |
| Gain | 17.5dB | |
| Voltage - Test | 28V | |
| Current Rating | - | |
| Noise Figure | - | |
| Current - Test | 1.6A | |
| Power - Output | 55W | |
| Voltage - Rated | 65V | |
| Package / Case | SOT-1120B | |
| Supplier Device Package | CDFM6 | |
| Standard Package | 20 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BLF8G20LS-200V,112 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BLF8G20LS-200V,112 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Ampleon USA Inc. all series components. The condition of BLF8G20LS-200V,112 is new and unused, you can buy BLF8G20LS-200V,112 Ampleon USA Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BLF8G20LS-200V,112.
| DBF150G | DIODE BRIDGE 1PH 15A 600V 4SIP | DBF150G.pdf | |
| GP10-4003EHM3/54 | Diode Standard 200V 1A Through Hole DO-204AL (DO-41) | GP10-4003EHM3/54.pdf | |
| BZV55-C22,115 | Zener Diode 22V 500mW ±5% Surface Mount SOD-80C | BZV55-C22,115.pdf | |
| EP1K30FC256-3N | IC FPGA 171 I/O 256FBGA | EP1K30FC256-3N.pdf | |
| XC3S100E-5TQ144C | IC FPGA 108 I/O 144TQFP | XC3S100E-5TQ144C.pdf | |
| A54SX32A-BG329I | IC FPGA 249 I/O 329BGA | A54SX32A-BG329I.pdf | |
| DSPIC33EP64MC504T-I/PT | dsPIC dsPIC™ 33EP Microcontroller IC 16-Bit 70 MIPs 64KB (22K x 24) FLASH 44-TQFP (10x10) | DSPIC33EP64MC504T-I/PT.pdf | |
| PIC18F4331-E/PT | PIC PIC® 18F Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 8KB (4K x 16) FLASH 44-TQFP (10x10) | PIC18F4331-E/PT.pdf | |
| MCF5281CVM66J | Coldfire V2 MCF528x Microcontroller IC 32-Bit 66MHz 256KB (256K x 8) FLASH 256-MAPBGA | MCF5281CVM66J.pdf | |
| ISL84543IB-T | 2 Circuit IC Switch 1:1 60 Ohm 8-SOIC | ISL84543IB-T.pdf | |
| LT1816ACMS#PBF | Voltage Feedback Amplifier 2 Circuit 10-MSOP | LT1816ACMS#PBF.pdf | |
| MAX4168EPD | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 14-PDIP | MAX4168EPD.pdf | |
| PI74VCX16245AEX | Transceiver, Non-Inverting 2 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 48-TSSOP | PI74VCX16245AEX.pdf | |
| CAT24S128C4ATR | IC MEM EEPROM 128KB I2C SOT563 | CAT24S128C4ATR.pdf | |
| 7052L25PFGI8 | IC SRAM 16KBIT 25NS 120TQFP | 7052L25PFGI8.pdf |