| Manufacturer Part Number: | BLF8G20LS-200V,118 |
|---|---|
| Manufacturer: | Ampleon USA Inc. |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - RF |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Mosfet LDMOS 28V 1.6A 1.81GHz ~ 1.88GHz 17.5dB 55W CDFM6 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BLF8G20LS-200V,118 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BLF8G20LS-200V,118 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | EOL 24/Jun/2016 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - RF | |
| Manufacturer | Ampleon USA Inc. | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Last Time Buy | |
| Transistor Type | LDMOS | |
| Frequency | 1.81GHz ~ 1.88GHz | |
| Gain | 17.5dB | |
| Voltage - Test | 28V | |
| Current Rating | - | |
| Noise Figure | - | |
| Current - Test | 1.6A | |
| Power - Output | 55W | |
| Voltage - Rated | 65V | |
| Package / Case | SOT-1120B | |
| Supplier Device Package | CDFM6 | |
| Standard Package | 100 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BLF8G20LS-200V,118 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BLF8G20LS-200V,118 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Ampleon USA Inc. all series components. The condition of BLF8G20LS-200V,118 is new and unused, you can buy BLF8G20LS-200V,118 Ampleon USA Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BLF8G20LS-200V,118.
| HTZ130B38K | Diode Array 1 Pair Series Connection Standard 38000V (38kV) 1A Chassis Mount Module | HTZ130B38K.pdf | |
| MMSZ5252B-G3-18 | Zener Diode 24V 500mW ±5% Surface Mount SOD-123 | MMSZ5252B-G3-18.pdf | |
| 1N974B | Zener Diode 36V 500mW ±5% Through Hole DO-7 | 1N974B.pdf | |
| NTMS4700NR2G | MOSFET N-CH 30V 8.6A 8-SOIC | NTMS4700NR2G.pdf | |
| NP80N03KDE-E1-AY | MOSFET N-CH 30V 80A TO-263 | NP80N03KDE-E1-AY.pdf | |
| AD5338ARMZ-1REEL7 | 10 Bit Digital to Analog Converter 2 8-MSOP | AD5338ARMZ-1REEL7.pdf | |
| LTC2636CDE-HMI10#PBF | 10 Bit Digital to Analog Converter 8 14-DFN (4x3) | LTC2636CDE-HMI10#PBF.pdf | |
| C8051F121-GQR | 8051 C8051F12x Microcontroller IC 8-Bit 100MHz 128KB (128K x 8) FLASH 64-TQFP (10x10) | C8051F121-GQR.pdf | |
| M2S025-1FGG484I | ARM® Cortex®-M3 System On Chip (SOC) IC SmartFusion®2 FPGA - 25K Logic Modules 256KB 64KB 166MHz 484-FPBGA (23x23) | M2S025-1FGG484I.pdf | |
| DG418BDQ-T1-E3 | 1 Circuit IC Switch 1:1 25 Ohm 8-MSOP | DG418BDQ-T1-E3.pdf | |
| ISL8484IU-T | 2 Circuit IC Switch 2:1 500 mOhm 10-MSOP | ISL8484IU-T.pdf | |
| MAX4486AUA | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-uMAX | MAX4486AUA.pdf | |
| 74AHCT1G14GW,165 | Inverter IC 1 Channel Schmitt Trigger 5-TSSOP | 74AHCT1G14GW,165.pdf | |
| CD74ACT283M96E4 | IC 4BIT BINARY FILL ADDER 16SOIC | CD74ACT283M96E4.pdf | |
| SM72240MFX-4.63/NOPB | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-23-5 | SM72240MFX-4.63/NOPB.pdf |