| Manufacturer Part Number: | BLF8G20LS-260A,112 |
|---|---|
| Manufacturer: | Ampleon USA Inc. |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - RF |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Mosfet LDMOS (Dual), Common Source 28V 750mA 1.88GHz 15.9dB 50W SOT539B |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BLF8G20LS-260A,112 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BLF8G20LS-260A,112 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | EOL 24/Jun/2016 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - RF | |
| Manufacturer | Ampleon USA Inc. | |
| Series | - | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Last Time Buy | |
| Transistor Type | LDMOS (Dual), Common Source | |
| Frequency | 1.88GHz | |
| Gain | 15.9dB | |
| Voltage - Test | 28V | |
| Current Rating | - | |
| Noise Figure | - | |
| Current - Test | 750mA | |
| Power - Output | 50W | |
| Voltage - Rated | 65V | |
| Package / Case | SOT539B | |
| Supplier Device Package | SOT539B | |
| Standard Package | 20 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BLF8G20LS-260A,112 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BLF8G20LS-260A,112 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Ampleon USA Inc. all series components. The condition of BLF8G20LS-260A,112 is new and unused, you can buy BLF8G20LS-260A,112 Ampleon USA Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BLF8G20LS-260A,112.
| MA2SV0100L | DIODE VARIABLE CAP 6V SSMINI-2P | MA2SV0100L.pdf | |
| BZT52B15-HE3-08 | Zener Diode 15V 410mW ±2% Surface Mount SOD-123 | BZT52B15-HE3-08.pdf | |
| CZRA5956B-G | Zener Diode 200V 1.5W ±5% Surface Mount DO-214AC (SMA) | CZRA5956B-G.pdf | |
| DTA115TETL | TRANS PREBIAS PNP 150MW EMT3 | DTA115TETL.pdf | |
| BSP316PL6327HTSA1 | MOSFET P-CH 100V 0.68A SOT-223 | BSP316PL6327HTSA1.pdf | |
| 8N4SV76KC-0042CDI8 | VCXO IC 644.5313MHz 6-CLCC | 8N4SV76KC-0042CDI8.pdf | |
| XE164FN40F80LRABKXUMA1 | C166SV2 XE16x Microcontroller IC 16-Bit 80MHz 320KB (320K x 8) FLASH PG-LQFP-100-8 | XE164FN40F80LRABKXUMA1.pdf | |
| NX3L1G384GM,115 | 1 Circuit IC Switch 1:1 750 mOhm 6-XSON, SOT886 (1.45x1) | NX3L1G384GM,115.pdf | |
| MAX7319ATE+T | I/O Expander 8 (Input Only) I²C 400kHz 16-TQFN (3x3) | MAX7319ATE+T.pdf | |
| TS1872IDT | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-SO | TS1872IDT.pdf | |
| 74HC646DB,112 | Transceiver, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 24-SSOP | 74HC646DB,112.pdf | |
| SN74ABT245BZQNR | Transceiver, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 20-BGA MICROSTAR JUNIOR (4x3) | SN74ABT245BZQNR.pdf | |
| SN74HC132DBRG4 | NAND Gate IC 4 Channel Schmitt Trigger 14-SSOP | SN74HC132DBRG4.pdf | |
| SN7400NSRE4 | NAND Gate IC 4 Channel 14-SO | SN7400NSRE4.pdf | |
| AS7C34098A-10TIN | IC SRAM 4MBIT 10NS 44TSOP | AS7C34098A-10TIN.pdf |