| Manufacturer Part Number: | BLF8G20LS-260A,118 |
|---|---|
| Manufacturer: | Ampleon USA Inc. |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - RF |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Mosfet LDMOS (Dual), Common Source 28V 750mA 1.88GHz 15.9dB 50W SOT539B |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BLF8G20LS-260A,118 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BLF8G20LS-260A,118 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | EOL 24/Jun/2016 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - RF | |
| Manufacturer | Ampleon USA Inc. | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Last Time Buy | |
| Transistor Type | LDMOS (Dual), Common Source | |
| Frequency | 1.88GHz | |
| Gain | 15.9dB | |
| Voltage - Test | 28V | |
| Current Rating | - | |
| Noise Figure | - | |
| Current - Test | 750mA | |
| Power - Output | 50W | |
| Voltage - Rated | 65V | |
| Package / Case | SOT539B | |
| Supplier Device Package | SOT539B | |
| Standard Package | 100 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BLF8G20LS-260A,118 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BLF8G20LS-260A,118 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Ampleon USA Inc. all series components. The condition of BLF8G20LS-260A,118 is new and unused, you can buy BLF8G20LS-260A,118 Ampleon USA Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BLF8G20LS-260A,118.
| GBL01-M3/45 | BRIDGE RECT 4A GPP 100V GBL | GBL01-M3/45.pdf | |
| MUR20010CTR | Diode Array 1 Pair Common Anode Schottky 100V 200A (DC) Chassis Mount Twin Tower | MUR20010CTR.pdf | |
| 8N3SV76KC-0078CDI | VCXO IC 100MHz 6-CLCC | 8N3SV76KC-0078CDI.pdf | |
| PCA8565BS/1,118 | Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar I²C, 2-Wire Serial 10-VFDFN Exposed Pad | PCA8565BS/1,118.pdf | |
| M4A3-256/128-7YI | IC CPLD 256MC 7.5NS 208QFP | M4A3-256/128-7YI.pdf | |
| XC6SLX75-L1CSG484C | IC FPGA 328 I/O 484CSBGA | XC6SLX75-L1CSG484C.pdf | |
| PIC16LF1784-E/MV | PIC PIC® XLP™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 7KB (4K x 14) FLASH 40-UQFN (5x5) | PIC16LF1784-E/MV.pdf | |
| P1016NSE5FFB | PowerPC e500v2 Microprocessor IC QorIQ P1 1 Core, 32-Bit 667MHz 561-TEPBGA1 (23x23) | P1016NSE5FFB.pdf | |
| TSB41BA3DPFP | Transceiver IEEE 1394 80-HTQFP (12x12) | TSB41BA3DPFP.pdf | |
| SN74HC245NE4 | Transceiver, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 20-PDIP | SN74HC245NE4.pdf | |
| SN74ALVCH162721DLR | IC D-TYPE POS TRG SNGL 56SSOP | SN74ALVCH162721DLR.pdf | |
| TOP246Y | Converter Offline Flyback Topology 66kHz ~ 132kHz TO-220-7C | TOP246Y.pdf | |
| MIC803-41D4VC3-TR | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SC-70-3 | MIC803-41D4VC3-TR.pdf | |
| TLV431ACDBVRE4 | Shunt Voltage Reference IC 6V ±1% 15mA SC-74A, SOT-753 | TLV431ACDBVRE4.pdf | |
| TPS61012DGSR | Boost Switching Regulator IC Positive Fixed 1.8V 1 Output 540mA (Switch) 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) | TPS61012DGSR.pdf |