| Manufacturer Part Number: | BLF8G22LS-200V,118 |
|---|---|
| Manufacturer: | Ampleon USA Inc. |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - RF |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Mosfet LDMOS 28V 2A 2.11GHz ~ 2.17GHz 19dB 55W CDFM6 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BLF8G22LS-200V,118 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BLF8G22LS-200V,118 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - RF | |
| Manufacturer | Ampleon USA Inc. | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | LDMOS | |
| Frequency | 2.11GHz ~ 2.17GHz | |
| Gain | 19dB | |
| Voltage - Test | 28V | |
| Current Rating | - | |
| Noise Figure | - | |
| Current - Test | 2A | |
| Power - Output | 55W | |
| Voltage - Rated | 65V | |
| Package / Case | SOT-1244B | |
| Supplier Device Package | CDFM6 | |
| Standard Package | 100 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BLF8G22LS-200V,118 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BLF8G22LS-200V,118 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Ampleon USA Inc. all series components. The condition of BLF8G22LS-200V,118 is new and unused, you can buy BLF8G22LS-200V,118 Ampleon USA Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BLF8G22LS-200V,118.
| MBRS130LT3 | Diode Schottky 30V 2A Surface Mount SMB | MBRS130LT3.pdf | |
| BZX84C11T-7-F | Zener Diode 11V 150mW ±5% Surface Mount SOT-523 | BZX84C11T-7-F.pdf | |
| DDC114TU-7-F | TRANS 2NPN PREBIAS 0.2W SOT363 | DDC114TU-7-F.pdf | |
| IDT74FCT20807QI8 | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 166MHz 20-SSOP (0.154", 3.90mm Width) | IDT74FCT20807QI8.pdf | |
| 8N4SV75AC-0070CDI8 | VCXO IC 24.576MHz 6-CLCC | 8N4SV75AC-0070CDI8.pdf | |
| 8N3SV75LC-0125CDI | VCXO IC 622.08MHz 6-CLCC | 8N3SV75LC-0125CDI.pdf | |
| AD7892SQ-1 | 12 Bit Analog to Digital Converter 2 Input 1 SAR 24-CDIP | AD7892SQ-1.pdf | |
| MAX1293ACEG | 12 Bit Analog to Digital Converter 2, 4 Input 1 SAR 24-QSOP | MAX1293ACEG.pdf | |
| MCP4142T-502E/MS | Digital Potentiometer 5k Ohm 1 Circuit 129 Taps SPI Interface 8-MSOP | MCP4142T-502E/MS.pdf | |
| AGLN250V5-VQG100I | IC FPGA 68 I/O 100VQFP | AGLN250V5-VQG100I.pdf | |
| DF36054FPJV | H8/300H H8® H8/300H Tiny Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 32KB (32K x 8) FLASH 64-LFQFP (10x10) | DF36054FPJV.pdf | |
| 74HC367PW,112 | Buffer, Non-Inverting 2 Element 2, 4 (Hex) Bit per Element Push-Pull Output 16-TSSOP | 74HC367PW,112.pdf | |
| 74LVC1G08Z-7 | AND Gate IC 1 Channel SOT-553 | 74LVC1G08Z-7.pdf | |
| IXDN509PI | IC GATE DRIVER SGL 9A 8-DIP | IXDN509PI.pdf | |
| LT8710EFE#PBF | Boost, Flyback, SEPIC Regulator Positive or Negative Output Step-Up, Step-Down, Step-Up/Step-Down DC-DC Controller IC 20-TSSOP-EP | LT8710EFE#PBF.pdf |