| Manufacturer Part Number: | BLF8G22LS-270V,118 |
|---|---|
| Manufacturer: | Ampleon USA Inc. |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - RF |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Mosfet LDMOS 28V 2.4A 2.11GHz ~ 2.17GHz 17.3dB 80W CDFM6 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BLF8G22LS-270V,118 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BLF8G22LS-270V,118 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - RF | |
| Manufacturer | Ampleon USA Inc. | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | LDMOS | |
| Frequency | 2.11GHz ~ 2.17GHz | |
| Gain | 17.3dB | |
| Voltage - Test | 28V | |
| Current Rating | - | |
| Noise Figure | - | |
| Current - Test | 2.4A | |
| Power - Output | 80W | |
| Voltage - Rated | 65V | |
| Package / Case | SOT-1244B | |
| Supplier Device Package | CDFM6 | |
| Standard Package | 100 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BLF8G22LS-270V,118 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BLF8G22LS-270V,118 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Ampleon USA Inc. all series components. The condition of BLF8G22LS-270V,118 is new and unused, you can buy BLF8G22LS-270V,118 Ampleon USA Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BLF8G22LS-270V,118.
| SE70PGHM3/87A | Diode Standard 400V 2.9A (DC) Surface Mount TO-277A (SMPC) | SE70PGHM3/87A.pdf | |
| BZX85B36-TAP | Zener Diode 36V 1.3W ±2% Through Hole DO-41 | BZX85B36-TAP.pdf | |
| BSS84AKMB,315 | MOSFET P-CH 50V 230MA 3DFN | BSS84AKMB,315.pdf | |
| FDP39N20 | MOSFET N-CH 200V 39A TO-220 | FDP39N20.pdf | |
| 8N3SV76AC-0151CDI8 | VCXO IC 150MHz 6-CLCC | 8N3SV76AC-0151CDI8.pdf | |
| 8N4SV75EC-0057CDI | VCXO IC 155.52MHz 6-CLCC | 8N4SV75EC-0057CDI.pdf | |
| M1A3PE3000L-FGG896 | IC FPGA 620 I/O 896FBGA | M1A3PE3000L-FGG896.pdf | |
| A42MX09-3TQ176I | IC FPGA 104 I/O 176TQFP | A42MX09-3TQ176I.pdf | |
| MK22FN128VDC10 | ARM® Cortex®-M4 Kinetis K20 Microcontroller IC 32-Bit 100MHz 128KB (128K x 8) FLASH 121-BGA (10x10) | MK22FN128VDC10.pdf | |
| ATTINY45-20SHR | AVR AVR® ATtiny Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 4KB (2K x 16) FLASH 8-SOIC | ATTINY45-20SHR.pdf | |
| MC9RS08KB8CSG | RS08 RS08 Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 8KB (8K x 8) FLASH 16-SOIC | MC9RS08KB8CSG.pdf | |
| S6E2C3AH0AGV20000 | ARM® Cortex®-M4F FM4 S6E2C3 Microcontroller IC 32-Bit 200MHz 2MB (2M x 8) FLASH 144-LQFP (20x20) | S6E2C3AH0AGV20000.pdf | |
| LMV2011MA/NOPB | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC | LMV2011MA/NOPB.pdf | |
| NJU7008F3-TE1# | General Purpose Amplifier 1 Circuit SC-88A | NJU7008F3-TE1#.pdf | |
| SN74LVC1G86DBVR | XOR (Exclusive OR) IC 1 Channel SOT-23-5 | SN74LVC1G86DBVR.pdf |