| Manufacturer Part Number: | BLF8G27LS-100V,118 |
|---|---|
| Manufacturer: | Ampleon USA Inc. |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - RF |
| Available Quantity: | 9110 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Mosfet LDMOS 28V 900mA 2.5GHz ~ 2.7GHz 17dB 25W CDFM6 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BLF8G27LS-100V,118 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BLF8G27LS-100V,118 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Assembly/Origin | RF Power Transistors Transfer 21/Dec/2013 Assembly/Test Site Transfer 14/Nov/2015 Site Chg 30/Jan/2016 | |
| PCN Packaging | Date Code Extended 18/Jul/2013 | |
| Online Catalog | RF HEMT, HFET, LDMOS FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - RF | |
| Manufacturer | Ampleon USA Inc. | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | LDMOS | |
| Frequency | 2.5GHz ~ 2.7GHz | |
| Gain | 17dB | |
| Voltage - Test | 28V | |
| Current Rating | - | |
| Noise Figure | - | |
| Current - Test | 900mA | |
| Power - Output | 25W | |
| Voltage - Rated | 65V | |
| Package / Case | SOT-1244B | |
| Supplier Device Package | CDFM6 | |
| Standard Package | 100 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BLF8G27LS-100V,118 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BLF8G27LS-100V,118 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Ampleon USA Inc. all series components. The condition of BLF8G27LS-100V,118 is new and unused, you can buy BLF8G27LS-100V,118 Ampleon USA Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BLF8G27LS-100V,118.
| BFG540W/XR,135 | RF Transistor NPN 15V 120mA 9GHz 500mW Surface Mount CMPAK-4 | BFG540W/XR,135.pdf | |
| MRF6S27085HSR5 | RF Mosfet LDMOS 28V 900mA 2.66GHz 15.5dB 20W NI-780S | MRF6S27085HSR5.pdf | |
| PSMN057-200P,127 | MOSFET N-CH 200V 39A TO220AB | PSMN057-200P,127.pdf | |
| FQPF6N90CT | MOSFET N-CH 900V 6A TO-220F | FQPF6N90CT.pdf | |
| 8N4QV01KG-0062CDI8 | VCXO IC 150MHz, 125MHz, 155.52MHz, 311.04MHz 10-CLCC | 8N4QV01KG-0062CDI8.pdf | |
| LTC2704CGW-12#TRPBF | 12 Bit Digital to Analog Converter 4 44-SSOP | LTC2704CGW-12#TRPBF.pdf | |
| XC4006E-3TQ144I | IC FPGA 113 I/O 144TQFP | XC4006E-3TQ144I.pdf | |
| PI3USB10LP-BZMEX | IC USB SWITCH LP UQFN | PI3USB10LP-BZMEX.pdf | |
| AD8045ACPZ-R2 | Voltage Feedback Amplifier 1 Circuit 8-LFCSP (3x3) | AD8045ACPZ-R2.pdf | |
| TLV2254AQDG4 | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-SOIC | TLV2254AQDG4.pdf | |
| SN74LVC126APWR | Buffer, Non-Inverting 4 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output 14-TSSOP | SN74LVC126APWR.pdf | |
| SN74LVCH32373AGKER | D-Type Transparent Latch 4 Channel 8:8 IC Tri-State 96-LFBGA (13.5x5.5) | SN74LVCH32373AGKER.pdf | |
| MC10E158FNG | Multiplexer 5 x 2:1 28-PLCC (11.51x11.51) | MC10E158FNG.pdf | |
| 24LC04BHT-I/SN | IC EEPROM 4KBIT 400KHZ 8SOIC | 24LC04BHT-I/SN.pdf | |
| MAX8630YETD15+T | LED Driver IC 5 Output DC DC Regulator Switched Capacitor (Charge Pump) Multi-Step Dimming 25mA 14-TDFN-EP (3x3) | MAX8630YETD15+T.pdf |