| Manufacturer Part Number: | BLF8G27LS-140V,112 |
|---|---|
| Manufacturer: | Ampleon USA Inc. |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - RF |
| Available Quantity: | 9065 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Mosfet LDMOS 32V 1.3A 2.63GHz ~ 2.69GHz 17.4dB 45W CDFM6 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BLF8G27LS-140V,112 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BLF8G27LS-140V,112 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Assembly/Origin | Assembly/Test Site Transfer 14/Nov/2015 Site Chg 30/Jan/2016 | |
| Online Catalog | RF HEMT, HFET, LDMOS FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - RF | |
| Manufacturer | Ampleon USA Inc. | |
| Series | - | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | LDMOS | |
| Frequency | 2.63GHz ~ 2.69GHz | |
| Gain | 17.4dB | |
| Voltage - Test | 32V | |
| Current Rating | - | |
| Noise Figure | - | |
| Current - Test | 1.3A | |
| Power - Output | 45W | |
| Voltage - Rated | 65V | |
| Package / Case | SOT-1120B | |
| Supplier Device Package | CDFM6 | |
| Standard Package | 20 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BLF8G27LS-140V,112 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BLF8G27LS-140V,112 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Ampleon USA Inc. all series components. The condition of BLF8G27LS-140V,112 is new and unused, you can buy BLF8G27LS-140V,112 Ampleon USA Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BLF8G27LS-140V,112.
| MP5005W-BP | RECT BRIDGE 50A 50V WIRE LEADS | MP5005W-BP.pdf | |
| ACZRA4753-HF | Zener Diode 36V 1W ±5% Surface Mount DO-214AC (SMA) | ACZRA4753-HF.pdf | |
| CSD19532KTTT | MOSFET N-CH 100V TO-263-3 | CSD19532KTTT.pdf | |
| IXFH94N30T | MOSFET N-CH 300V 94A TO-247 | IXFH94N30T.pdf | |
| MAX1245BEAP | 12 Bit Analog to Digital Converter 4, 8 Input 1 SAR 20-SSOP | MAX1245BEAP.pdf | |
| M1AGL1000V2-FG484 | IC FPGA 300 I/O 484FBGA | M1AGL1000V2-FG484.pdf | |
| MPC852TCZT100A | MPC8xx Microprocessor IC MPC8xx 1 Core, 32-Bit 100MHz 256-PBGA (23x23) | MPC852TCZT100A.pdf | |
| DS34C87TMX/NOPB | 4/0 Driver RS422, RS485 16-SOIC | DS34C87TMX/NOPB.pdf | |
| 93LC56BXT-E/SN | IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8SOIC | 93LC56BXT-E/SN.pdf | |
| 93C66T-E/SN | IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8SOIC | 93C66T-E/SN.pdf | |
| IDT71V416S10PHI8 | IC SRAM 4MBIT 10NS 44TSOP | IDT71V416S10PHI8.pdf | |
| S-80839CLMC-B6YT2U | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-5 | S-80839CLMC-B6YT2U.pdf | |
| XC6123E528MR-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-25 | XC6123E528MR-G.pdf | |
| UCC38C41D | Buck, Boost, Flyback, Forward Converter Regulator Positive Output Step-Up, Step-Down, Step-Up/Step-Down DC-DC Controller IC 8-SOIC | UCC38C41D.pdf | |
| TPS62751DSKR | - Converter, USB Voltage Regulator IC 1 Output 10-SON (2.5x2.5) | TPS62751DSKR.pdf |