| Manufacturer Part Number: | BLF8G27LS-140V,118 |
|---|---|
| Manufacturer: | Ampleon USA Inc. |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - RF |
| Available Quantity: | 9110 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Mosfet LDMOS 32V 1.3A 2.63GHz ~ 2.69GHz 17.4dB 45W CDFM6 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BLF8G27LS-140V,118 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BLF8G27LS-140V,118 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Assembly/Origin | Assembly/Test Site Transfer 14/Nov/2015 Site Chg 30/Jan/2016 | |
| Online Catalog | RF HEMT, HFET, LDMOS FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - RF | |
| Manufacturer | Ampleon USA Inc. | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | LDMOS | |
| Frequency | 2.63GHz ~ 2.69GHz | |
| Gain | 17.4dB | |
| Voltage - Test | 32V | |
| Current Rating | - | |
| Noise Figure | - | |
| Current - Test | 1.3A | |
| Power - Output | 45W | |
| Voltage - Rated | 65V | |
| Package / Case | SOT-1120B | |
| Supplier Device Package | CDFM6 | |
| Standard Package | 100 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BLF8G27LS-140V,118 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BLF8G27LS-140V,118 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Ampleon USA Inc. all series components. The condition of BLF8G27LS-140V,118 is new and unused, you can buy BLF8G27LS-140V,118 Ampleon USA Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BLF8G27LS-140V,118.
| MAZ30910ML | Zener Diode 9.1V 200mW ±6% Surface Mount Mini3-G1 | MAZ30910ML.pdf | |
| SZMMSZ33ET3G | Zener Diode 33V 500mW ±5% Surface Mount SOD-123 | SZMMSZ33ET3G.pdf | |
| 1N3323A | Zener Diode 27V 50W ±10% Chassis, Stud Mount DO-5 | 1N3323A.pdf | |
| FQAF17N40 | MOSFET N-CH 400V 12.2A TO-3PF | FQAF17N40.pdf | |
| ADS1256IDBRG4 | 24 Bit Analog to Digital Converter 4, 8 Input 1 Sigma-Delta 28-SSOP | ADS1256IDBRG4.pdf | |
| X9401WS24T1 | Digital Potentiometer 10k Ohm 4 Circuit 64 Taps SPI Interface 24-SOIC | X9401WS24T1.pdf | |
| DSPIC33FJ16MC304-H/ML | dsPIC dsPIC™ 33F Microcontroller IC 16-Bit 20 MIPS 16KB (16K x 8) FLASH 44-QFN (8x8) | DSPIC33FJ16MC304-H/ML.pdf | |
| HIN207CB-T | 5/3 Transceiver Full RS232 24-SOIC | HIN207CB-T.pdf | |
| CY74FCT16952CTPACT | Transceiver, Non-Inverting 2 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 56-TSSOP | CY74FCT16952CTPACT.pdf | |
| 72V3663L15PFI8 | IC SYNCFIFO 4096X36 15NS 128TQFP | 72V3663L15PFI8.pdf | |
| CD74HCT563M | D-Type Transparent Latch 1 Channel 8:8 IC Tri-State 20-SOIC | CD74HCT563M.pdf | |
| SN74LVC157ARGYR | Multiplexer 4 x 2:1 16-VQFN (4x4) | SN74LVC157ARGYR.pdf | |
| EMFA164A2PF-DV-F-D | LPDDR3 SPECIAL/CUSTOM PLASTIC 1. | EMFA164A2PF-DV-F-D.pdf | |
| XC6123D646ER-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-USP (1.8x2) | XC6123D646ER-G.pdf | |
| ADT7470ARQZ | Fan Control, Temp Monitor External Sensor External Sensor I²C/SMBus Output 16-QSOP | ADT7470ARQZ.pdf |