| Manufacturer Part Number: | BR24G32-3A |
|---|---|
| Manufacturer: | Rohm Semiconductor |
| Product Category: | Memory |
| Available Quantity: | 11010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | IC EEPROM 32K I2C BUS DIP-T8 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BR24G32-3A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BR24G32-3A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | I²C BUS 2-Wire | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | Memory | |
| Manufacturer | Rohm Semiconductor | |
| Series | - | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Format - Memory | EEPROMs - Serial | |
| Memory Type | EEPROM | |
| Memory Size | 32K (4K x 8) | |
| Speed | 1MHz | |
| Interface | I²C, 2-Wire Serial | |
| Voltage - Supply | 1.7 V ~ 5.5 V | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) | |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) | |
| Supplier Device Package | 8-DIP-T | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BR24G32-3A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BR24G32-3A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Rohm Semiconductor all series components. The condition of BR24G32-3A is new and unused, you can buy BR24G32-3A Rohm Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BR24G32-3A.
| UH3B-M3/9AT | DIODE GEN PURP 100V 2.5A DO214AB | UH3B-M3/9AT.pdf | |
| GI858-E3/73 | Diode Standard 800V 3A Through Hole DO-201AD | GI858-E3/73.pdf | |
| JANTXV2N2857 | RF Transistor NPN 15V 40mA 500MHz 200mW Through Hole TO-72 | JANTXV2N2857.pdf | |
| VID125-12P1 | IGBT Module NPT Single 1200V 138A 568W Chassis Mount ECO-PAC2 | VID125-12P1.pdf | |
| SA572DR2 | IC COMPANDOR 2CHAN GAIN 16-SOIC | SA572DR2.pdf | |
| XC4036XL-3HQ304I | IC FPGA 256 I/O 304HQFP | XC4036XL-3HQ304I.pdf | |
| DSPIC33FJ16MC304-I/ML | dsPIC dsPIC™ 33F Microcontroller IC 16-Bit 40 MIPs 16KB (16K x 8) FLASH 44-QFN (8x8) | DSPIC33FJ16MC304-I/ML.pdf | |
| DE70835RN80FTV | SH-2 SuperH® SH7080 Microcontroller IC 32-Bit 80MHz 512KB (512K x 8) FLASH 100-TQFP (14x14) | DE70835RN80FTV.pdf | |
| DS21Q354BN+ | Telecom IC Transceiver 256-BGA (27x27) | DS21Q354BN+.pdf | |
| TLV2452IP | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-PDIP | TLV2452IP.pdf | |
| ISL9230IRZ-T | IC BATT CHRGR LIION 1CELL 16TQFN | ISL9230IRZ-T.pdf | |
| XC6123C219MG-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-25 | XC6123C219MG-G.pdf | |
| LM4030AMFX-2.5/NOPB | Shunt Voltage Reference IC ±0.05% 30mA SC-74A, SOT-753 | LM4030AMFX-2.5/NOPB.pdf | |
| MAX8840ELT18+T | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 150mA 6-uDFN (1.5x1.0) | MAX8840ELT18+T.pdf |