| Manufacturer Part Number: | BSR19A,215 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 15010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS NPN 160V 0.3A SOT23 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BSR19A,215 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BSR19A,215 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | NXP - I²C Interface | |
| PCN Design/Specification | Resin Hardener 02/Jul/2013 SOT23 Package Assembly Material Update 11/Sep/2014 Copper Bond Wire 08/Nov/2014 | |
| PCN Packaging | Lighter Reels 02/Jan/2014 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | NPN Transistors | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | NPN | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 300mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 160V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 150mV @ 1mA, 10mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 50nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 80 @ 10mA, 5V | |
| Power - Max | 250mW | |
| Frequency - Transition | 300MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | |
| Supplier Device Package | SOT-23 (TO-236AB) | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BSR19A,215 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BSR19A,215 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BSR19A,215 is new and unused, you can buy BSR19A,215 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BSR19A,215.
| VS-80SQ035TR | Diode Schottky 35V 8A Through Hole DO-204AR | VS-80SQ035TR.pdf | |
| JAN1N3034C-1 | Zener Diode 39V 1W ±2% Through Hole DO-41 | JAN1N3034C-1.pdf | |
| 1N4924A | Zener Diode 19.2V 500mW ±5% Through Hole DO-35 | 1N4924A.pdf | |
| AVS08CBI | TRIAC INT TRIGGER 500V TO220AB | AVS08CBI.pdf | |
| MRF9120LR3 | RF Mosfet LDMOS 26V 1A 880MHz 16.5dB 120W NI-860 | MRF9120LR3.pdf | |
| 8N4SV76LC-0169CDI8 | VCXO IC 148.5MHz 6-CLCC | 8N4SV76LC-0169CDI8.pdf | |
| 8N3QV01LG-0138CDI8 | VCXO IC 148.5MHz, 148.351MHz, 27MHz, 74.1758MHz 10-CLCC | 8N3QV01LG-0138CDI8.pdf | |
| AD7940BRM-REEL7 | 14 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 8-MSOP | AD7940BRM-REEL7.pdf | |
| M2GL010S-1FGG484I | IC FPGA 233 I/O 484FBGA | M2GL010S-1FGG484I.pdf | |
| PIC18LF8520-I/PT | PIC PIC® 18F Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 32KB (16K x 16) FLASH 80-TQFP (12x12) | PIC18LF8520-I/PT.pdf | |
| AT97SC3204-U1A150 | IC CRYPTO TPM LPC 28TSSOP | AT97SC3204-U1A150.pdf | |
| NE592D8 | IC AMP VIDEO 2STAGE DIFF 8-SOIC | NE592D8.pdf | |
| 72V3631L20PF8 | IC SYNCFIFO 512X36 20NS 120-TQFP | 72V3631L20PF8.pdf | |
| 74LVC1G97GW,125 | Configurable Multiple Function Configurable 1 Circuit 3 Input 6-TSSOP | 74LVC1G97GW,125.pdf | |
| 74ALVT16260DL,512 | D-Type Transparent Latch 1 Channel 12:24 IC Tri-State 56-SSOP | 74ALVT16260DL,512.pdf |