| Manufacturer Part Number: | BSS138W L6327 |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 60V 280MA SOT-323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BSS138W L6327 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BSS138W L6327 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 30/Nov/2011 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | SIPMOS® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Logic Level Gate | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 60V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 280mA (Ta) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 3.5 Ohm @ 220mA, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1.4V @ 26µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 1.5nC @ 10V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 43pF @ 25V | |
| Power - Max | 500mW | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | PG-SOT323-3 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BSS138W L6327 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BSS138W L6327 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of BSS138W L6327 is new and unused, you can buy BSS138W L6327 Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BSS138W L6327.
| SL42HE3/9AT | Diode Schottky 20V 4A Surface Mount DO-214AB, (SMC) | SL42HE3/9AT.pdf | |
| CDLL5936B | Zener Diode 30V 1.25W ±5% Surface Mount DO-213AB | CDLL5936B.pdf | |
| 1N3042BUR-1 | Zener Diode 82V 1W ±5% Surface Mount DO-213AB | 1N3042BUR-1.pdf | |
| JANTX1N5539DUR-1 | Zener Diode 19V 500mW ±1% Surface Mount DO-213AA | JANTX1N5539DUR-1.pdf | |
| 8N4QV01KG-1153CDI8 | VCXO IC 100MHz, 40.5MHz, 67.5MHz, 135MHz 10-CLCC | 8N4QV01KG-1153CDI8.pdf | |
| MAX5354CUA+T | 10 Bit Digital to Analog Converter 1 8-uMAX | MAX5354CUA+T.pdf | |
| M2GL150-1FCV484I | IC FPGA 248 I/O 484VFBGA | M2GL150-1FCV484I.pdf | |
| A54SX72A-CQ256M | IC FPGA 213 I/O 256CQFP | A54SX72A-CQ256M.pdf | |
| PIC16C54C-04E/SS | PIC PIC® 16C Microcontroller IC 8-Bit 4MHz 768B (512 x 12) OTP 20-SSOP | PIC16C54C-04E/SS.pdf | |
| AD8222ACPZ-WP | Instrumentation Amplifier 2 Circuit 16-LFCSP-VQ (4x4) | AD8222ACPZ-WP.pdf | |
| SN74LS390NE4 | IC 4BIT DECADE/BIN COUNT 16-DIP | SN74LS390NE4.pdf | |
| XC6122C644MR-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-25 | XC6122C644MR-G.pdf | |
| TPS60403DBVR | Charge Pump Switching Regulator IC Positive or Negative Fixed -Vin, 2Vin, Vin/2 1 Output 60mA SC-74A, SOT-753 | TPS60403DBVR.pdf | |
| ADM7160AUJZ-2.5-R7 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 200mA TSOT-5 | ADM7160AUJZ-2.5-R7.pdf | |
| S-13R1A35-N4T1U3 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.5V 150mA SC-82AB | S-13R1A35-N4T1U3.pdf |