| Manufacturer Part Number: | BUK7575-100A,127 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 100V 23A TO220AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BUK7575-100A,127 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BUK7575-100A,127 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | EOL 30/Dec/2015 | |
| PCN Part Status Change | Automotive TO-220AB Devices Future EOL 23/Oct/2015 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | TrenchMOS™ | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Obsolete | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 100V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 23A (Tc) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 75 mOhm @ 13A, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 4V @ 1mA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | - | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 1210pF @ 25V | |
| Power - Max | 99W | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-220-3 | |
| Supplier Device Package | TO-220AB | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BUK7575-100A,127 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BUK7575-100A,127 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BUK7575-100A,127 is new and unused, you can buy BUK7575-100A,127 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BUK7575-100A,127.
| ZXTDA1M832TA | TRANS NPN/PNP 15V/12V 8MLP | ZXTDA1M832TA.pdf | |
| EPC2014C | TRANS GAN 40V 10A BUMPED DIE | EPC2014C.pdf | |
| P3P623S05BG-08TR | IC CLK EMI REDUCTION FREQ 8TSSOP | P3P623S05BG-08TR.pdf | |
| ADC0809CCN | 8 Bit Analog to Digital Converter 8 Input 1 SAR 28-DIP | ADC0809CCN.pdf | |
| MAX1242BEPA+ | 10 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 8-PDIP | MAX1242BEPA+.pdf | |
| MAX11207EEE+T | 20 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Sigma-Delta 16-QSOP | MAX11207EEE+T.pdf | |
| CY8C4014PVI-412 | ARM® Cortex®-M0 PSOC® 4 CY8C4000 Microcontroller IC 32-Bit 16MHz 16KB (16K x 8) FLASH 28-SSOP | CY8C4014PVI-412.pdf | |
| MB90F020CPMT-GS-9151 | IC MCU MICOM FLASH 120LQFP | MB90F020CPMT-GS-9151.pdf | |
| EL2142CS-T7 | Differential Amplifier 1 Circuit 8-SOIC | EL2142CS-T7.pdf | |
| MC74VHC1G125DFT2 | Buffer, Non-Inverting 1 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output SC-70 | MC74VHC1G125DFT2.pdf | |
| MX29LV400CBXEI-90G | IC FLASH 4MBIT 90NS 48LFBGA | MX29LV400CBXEI-90G.pdf | |
| BQ24103ARHLRG4 | IC BATT CHARGER LI-ION 20QFN | BQ24103ARHLRG4.pdf | |
| LT3060HTS8#TRPBF | Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output 0.6 V ~ 44.5 V 100mA TSOT-23-8 | LT3060HTS8#TRPBF.pdf | |
| NCP552SQ18T1 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 80mA SC-82AB | NCP552SQ18T1.pdf |