| Manufacturer Part Number: | BUK7675-100A,118 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 100V 23A D2PAK |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BUK7675-100A,118 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BUK7675-100A,118 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Packaging | Reel Trailer Update 08/May/2015 | |
| Online Catalog | N-Channel Standard FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | Automotive, AEC-Q101, TrenchMOS™ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 100V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 23A (Tc) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 75 mOhm @ 13A, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 4V @ 1mA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | - | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 1210pF @ 25V | |
| Power - Max | 99W | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB | |
| Supplier Device Package | D2PAK | |
| Standard Package | 800 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BUK7675-100A,118 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BUK7675-100A,118 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BUK7675-100A,118 is new and unused, you can buy BUK7675-100A,118 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BUK7675-100A,118.
| DMG504010R | TRANS NPN/PNP 50V 0.1A SMINI6 | DMG504010R.pdf | |
| BC848C-7-F | TRANS NPN 30V 0.1A SOT23-3 | BC848C-7-F.pdf | |
| PL685-P8-028OC | IC CLK BUFFER LVPECL 16TSSOP | PL685-P8-028OC.pdf | |
| 8N3SV76AC-0027CDI8 | VCXO IC 400MHz 6-CLCC | 8N3SV76AC-0027CDI8.pdf | |
| MCP4132-502E/MF | Digital Potentiometer 5k Ohm 1 Circuit 129 Taps SPI Interface 8-DFN-EP (3x3) | MCP4132-502E/MF.pdf | |
| DAC7563SDSCT | 12 Bit Digital to Analog Converter 2 10-WSON (3x3) | DAC7563SDSCT.pdf | |
| M4A5-256/128-65YC | IC CPLD 256MC 6.5NS 208QFP | M4A5-256/128-65YC.pdf | |
| EPF8452AQC160-2 | IC FPGA 120 I/O 160QFP | EPF8452AQC160-2.pdf | |
| PIC16HV753-E/ST | PIC PIC® 16F Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 3.5KB (2K x 14) FLASH 14-TSSOP | PIC16HV753-E/ST.pdf | |
| SN74LVC574ADBR | IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SSOP | SN74LVC574ADBR.pdf | |
| AT25128B-SSHL-T | IC EEPROM 128KBIT 20MHZ 8SOIC | AT25128B-SSHL-T.pdf | |
| LP2987IMM-3.8 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.8V 200mA 8-VSSOP | LP2987IMM-3.8.pdf |