| Manufacturer Part Number: | CDLL3828A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 6.2V 1W ±5% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL3828A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL3828A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 6.2V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 1W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 2 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 3µA @ 1V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL3828A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL3828A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL3828A is new and unused, you can buy CDLL3828A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL3828A.
| VS-20ETS08STRLPBF | Diode Standard 800V 20A Surface Mount TO-263AB (D²PAK) | VS-20ETS08STRLPBF.pdf | |
| MCR100-6RLRAG | SCR 400V 800mA Sensitive Gate Through Hole TO-92-3 | MCR100-6RLRAG.pdf | |
| BSP61H6327XTSA1 | TRANS PNP DARL 60V 1A SOT223 | BSP61H6327XTSA1.pdf | |
| HAT2131R-EL-E | MOSFET N-CH 8SO | HAT2131R-EL-E.pdf | |
| PIC10F200T-I/MC | PIC PIC® 10F Microcontroller IC 8-Bit 4MHz 384B (256 x 12) FLASH 8-DFN (2x3) | PIC10F200T-I/MC.pdf | |
| LPC2927FBD144,551 | ARM9® LPC2900 Microcontroller IC 16/32-Bit 125MHz 512KB (512K x 8) FLASH 144-LQFP (20x20) | LPC2927FBD144,551.pdf | |
| MPC855TZQ50D4R2 | MPC8xx Microprocessor IC MPC8xx 1 Core, 32-Bit 50MHz 357-PBGA (25x25) | MPC855TZQ50D4R2.pdf | |
| TS3L100RGYR | IC ETHERNET SWITCH QUAD 16VQFN | TS3L100RGYR.pdf | |
| TS5A4594DCKRG4 | 1 Circuit IC Switch 1:1 8 Ohm SC-70-5 | TS5A4594DCKRG4.pdf | |
| M74HC02B1R | NOR Gate IC 4 Channel 14-DIP | M74HC02B1R.pdf | |
| AT24CS16-SSHM-B | IC EEPROM 16KBIT 1MHZ 8SOIC | AT24CS16-SSHM-B.pdf | |
| ADE7858ACPZ-RL | IC ENERGY METERING 3PH 40LFCSP | ADE7858ACPZ-RL.pdf | |
| TPS2046AD | IC DUAL PWR DIST SW 8-SOIC | TPS2046AD.pdf |