| Manufacturer Part Number: | CDLL4729A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 3.6V ±5% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL4729A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL4729A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 3.6V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | - | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 10 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100µA @ 1V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL4729A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL4729A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL4729A is new and unused, you can buy CDLL4729A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL4729A.
| BA89502VH6327XTSA1 | DIODE GEN PURP SC79-2 | BA89502VH6327XTSA1.pdf | |
| BAP1321LX,315 | RF Diode PIN - Single 60V 100mA 130mW SOD2 | BAP1321LX,315.pdf | |
| PLZ16B-G3/H | Zener Diode 16V 500mW Surface Mount DO-219AC (microSMF) | PLZ16B-G3/H.pdf | |
| 1SMA5913BT3 | Zener Diode 3.3V 1.5W ±5% Surface Mount SMA | 1SMA5913BT3.pdf | |
| IXXH75N60C3D1 | IGBT PT 600V 150A 750W Through Hole TO-247AD | IXXH75N60C3D1.pdf | |
| 813N252DKI-02LF | IC JITTER ATTENUATOR 32VFQFPN | 813N252DKI-02LF.pdf | |
| ICS502MI | IC PLL CLK MULTIPLIER 8-SOIC | ICS502MI.pdf | |
| 8N3Q001LG-1076CDI8 | Clock Oscillator IC 200MHz 10-CLCC | 8N3Q001LG-1076CDI8.pdf | |
| M5-320/160-10YC | IC CPLD 320MC 10NS 208QFP | M5-320/160-10YC.pdf | |
| MB90548GSPFV-GS-303E1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90545G Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 128KB (128K x 8) Mask ROM 100-LQFP (14x14) | MB90548GSPFV-GS-303E1.pdf | |
| THS4081ID | Voltage Feedback Amplifier 1 Circuit 8-SOIC | THS4081ID.pdf | |
| LT6700CS6-2#TRPBF | Comparator General Purpose Open Collector TSOT-23-6 | LT6700CS6-2#TRPBF.pdf | |
| 74ACT139SJ | Decoder/Demultiplexer 1 x 2:4 16-SOP | 74ACT139SJ.pdf | |
| CAT24C32WI-GT3JN | IC EEPROM 32KBIT 400KHZ 8SOIC | CAT24C32WI-GT3JN.pdf | |
| ISL6420BIRZ-TK | Buck Regulator Positive Output Step-Down DC-DC Controller IC 20-QFN-EP (4x4) | ISL6420BIRZ-TK.pdf |