| Manufacturer Part Number: | CDLL4747A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 20V ±5% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL4747A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL4747A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 20V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | - | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 22 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100nA @ 15.2V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL4747A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL4747A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL4747A is new and unused, you can buy CDLL4747A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL4747A.
| SMMBD7000LT1G | Diode Array 1 Pair Series Connection Standard 100V 200mA (DC) Surface Mount TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | SMMBD7000LT1G.pdf | |
| 1N5834R | Diode Schottky, Reverse Polarity 40V 40A Chassis, Stud Mount DO-5 | 1N5834R.pdf | |
| BZX79-B4V7,133 | Zener Diode 4.7V 400mW ±2% Through Hole ALF2 | BZX79-B4V7,133.pdf | |
| CDLL4692 | Zener Diode 6.8V 500mW ±5% Surface Mount DO-213AA | CDLL4692.pdf | |
| JANTXV1N4614 (DO35) | Zener Diode 1.8V 500mW ±5% Through Hole DO-35 | JANTXV1N4614 (DO35).pdf | |
| FDB8441_F085 | MOSFET N-CH 40V 80A D2PAK | FDB8441_F085.pdf | |
| AOD413 | MOSFET P-CH 40V 24A TO252 | AOD413.pdf | |
| 8N4QV01LG-0090CDI | VCXO IC 159.375MHz, 133.33MHz, 106.25MHz, 187.5MHz 10-CLCC | 8N4QV01LG-0090CDI.pdf | |
| ISL12057IUZ-T | Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar I²C, 2-Wire Serial 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) | ISL12057IUZ-T.pdf | |
| TM4C1237E6PMI7R | ARM® Cortex®-M4F Tiva™ C Microcontroller IC 32-Bit 80MHz 128KB (128K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10) | TM4C1237E6PMI7R.pdf | |
| MPC561MZP66 | PowerPC MPC5xx Microcontroller IC 32-Bit 66MHz ROMless 388-PBGA (27x27) | MPC561MZP66.pdf | |
| MAX3388ECUG+ | 3/3 Transceiver Full RS232 24-TSSOP | MAX3388ECUG+.pdf | |
| SN74F109N | IC JK TYPE POS TRG DUAL 16DIP | SN74F109N.pdf | |
| 25LC1024-E/P | IC EEPROM 1MBIT 20MHZ 8DIP | 25LC1024-E/P.pdf | |
| CD4055BE | IC DECODER/DRVR BCD-7 16-DIP | CD4055BE.pdf |