| Manufacturer Part Number: | CDLL4753A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 36V ±5% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL4753A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL4753A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 36V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | - | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 50 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100nA @ 27.4V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL4753A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL4753A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL4753A is new and unused, you can buy CDLL4753A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL4753A.
| RGP10J-E3/54 | DIODE GEN PURP 600V 1A DO204AL | RGP10J-E3/54.pdf | |
| 2EZ39D2E3/TR8 | Zener Diode 39V 2W ±2% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 2EZ39D2E3/TR8.pdf | |
| FMBS5401 | TRANS PNP 150V 0.6A SSOT-6 | FMBS5401.pdf | |
| DDTC144GUA-7-F | TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT323 | DDTC144GUA-7-F.pdf | |
| DTB113EKT146 | TRANS PREBIAS PNP 200MW SMT3 | DTB113EKT146.pdf | |
| DMP3099L-13 | MOSFET P-CH 30V 3.8A SOT23 | DMP3099L-13.pdf | |
| 5V9885TPFGI | IC CLOCK GEN PLL 500MHZ 32TQFP | 5V9885TPFGI.pdf | |
| LTC2632CTS8-LX10#TRMPBF | 10 Bit Digital to Analog Converter 2 TSOT-23-8 | LTC2632CTS8-LX10#TRMPBF.pdf | |
| XC5VSX240T-1FF1738C | IC FPGA 960 I/O 1738FCBGA | XC5VSX240T-1FF1738C.pdf | |
| 10AX115N1F40I2SGES | IC FPGA 600 I/O 1517FCBGA | 10AX115N1F40I2SGES.pdf | |
| DSPIC33FJ16GP102-I/SO | dsPIC dsPIC™ 33F Microcontroller IC 16-Bit 16 MIPs 16KB (16K x 8) FLASH 28-SOIC | DSPIC33FJ16GP102-I/SO.pdf | |
| LM3S800-IGZ50-C2 | ARM® Cortex®-M3 Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 800 Microcontroller IC 32-Bit 50MHz 64KB (64K x 8) FLASH 48-VQFN (7x7) | LM3S800-IGZ50-C2.pdf | |
| 74VHC4053M | 3 Circuit IC Switch 2:1 100 Ohm 16-SOIC | 74VHC4053M.pdf | |
| TPA2000D2PWPG4 | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) Class D 24-HTSSOP | TPA2000D2PWPG4.pdf | |
| BA2902SKN-E2 | General Purpose Amplifier 4 Circuit 16-VQFN (4x4) | BA2902SKN-E2.pdf |