| Manufacturer Part Number: | CDLL5245A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 15V 10W ±10% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL5245A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL5245A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 15V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 10W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 16 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100nA @ 11V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL5245A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL5245A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL5245A is new and unused, you can buy CDLL5245A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL5245A.
| MB1005 | RECTIFIER BRIDGE 10A 50V BR-6 | MB1005.pdf | |
| NRVTS1545EMFST1G | DIODE SCHOTTKY 45V 15A 5DFN | NRVTS1545EMFST1G.pdf | |
| JANTX1N4964DUS | Zener Diode 18V 5W ±1% Surface Mount D-5B | JANTX1N4964DUS.pdf | |
| IRFR2407PBF | MOSFET N-CH 75V 42A DPAK | IRFR2407PBF.pdf | |
| LTC1294BCN#PBF | Data Acquisition System (DAS), ADC 12 bit 46.5k Serial, Parallel 20-PDIP | LTC1294BCN#PBF.pdf | |
| M2GL010-1VF400I | IC FPGA 195 I/O 400VFBGA | M2GL010-1VF400I.pdf | |
| PIC18F87J94-I/PT | PIC PIC® XLP™ 18J Microcontroller IC 8-Bit 64MHz 128KB (64K x 16) FLASH 80-TQFP (12x12) | PIC18F87J94-I/PT.pdf | |
| MB96F386RWBPMCR-GSE2 | F²MC-16FX F²MC-16FX MB96380 Microcontroller IC 16-Bit 56MHz 288KB (288K x 8) FLASH 120-LQFP (16x16) | MB96F386RWBPMCR-GSE2.pdf | |
| KMPC8358ECZUAGDG | PowerPC e300 Microprocessor IC MPC83xx 1 Core, 32-Bit 400MHz 740-TBGA (37.5x37.5) | KMPC8358ECZUAGDG.pdf | |
| SN74LV4053ADBR | 3 Circuit IC Switch 2:1 75 Ohm 16-SSOP | SN74LV4053ADBR.pdf | |
| MCP23S09-E/SO | I/O Expander 8 SPI 10MHz 18-SOIC | MCP23S09-E/SO.pdf | |
| CD4502BME4 | Buffer, Inverting 1 Element 6 Bit per Element Push-Pull Output 16-SOIC | CD4502BME4.pdf | |
| SN74LVC574APWE4 | IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP | SN74LVC574APWE4.pdf | |
| SN74GTL16612DGGR | IC UNIV BUS TXRX 18BIT 56TSSOP | SN74GTL16612DGGR.pdf | |
| IS25CD512-JNLE | IC FLASH 512KBIT 100MHZ 8SOIC | IS25CD512-JNLE.pdf |