| Manufacturer Part Number: | CDLL5261A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 47V 10W ±10% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL5261A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL5261A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 47V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 10W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 105 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100nA @ 36V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL5261A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL5261A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL5261A is new and unused, you can buy CDLL5261A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL5261A.
| R6200630XXOO | Diode Standard 600V 300A Chassis Mount DO-200AA, R62 | R6200630XXOO.pdf | |
| DS1135LZ-12/T&R | Delay Line IC Multiple, NonProgrammable 12ns 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | DS1135LZ-12/T&R.pdf | |
| AD7572BQ12 | 12 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 24-CDIP | AD7572BQ12.pdf | |
| ATSAM4LC2BA-UUR | ARM® Cortex®-M4 SAM4L Microcontroller IC 32-Bit 48MHz 128KB (128K x 8) FLASH 64-WLCSP (4.4x4.4) | ATSAM4LC2BA-UUR.pdf | |
| MSP430F5237IZQE | CPUXV2 MSP430F5xx Microcontroller IC 16-Bit 25MHz 64KB (64K x 8) FLASH 80-BGA MICROSTAR JUNIOR (5x5) | MSP430F5237IZQE.pdf | |
| PIC32MX370F512H-V/PT | MIPS32® M4K™ PIC® 32MX Microcontroller IC 32-Bit 80MHz 512KB (512K x 8) FLASH 64-TQFP (10x10) | PIC32MX370F512H-V/PT.pdf | |
| EL5308IU | General Purpose Amplifier 3 Circuit 16-QSOP | EL5308IU.pdf | |
| MC74LCX245DTG | Transceiver, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 20-TSSOP | MC74LCX245DTG.pdf | |
| SN74ACT245PWRG4 | Transceiver, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 20-TSSOP | SN74ACT245PWRG4.pdf | |
| CD40175BCN | IC D-TYPE POS TRG SNGL 16DIP | CD40175BCN.pdf | |
| LM2575-12WU | Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 12V 1 Output 1A TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA | LM2575-12WU.pdf | |
| TPS542951RSAT | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.76V 2 Output 2A, 3A 16-VQFN Exposed Pad | TPS542951RSAT.pdf |