| Manufacturer Part Number: | CDLL5266A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 68V 10W ±10% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL5266A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL5266A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 68V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 10W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 230 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100nA @ 52V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL5266A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL5266A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL5266A is new and unused, you can buy CDLL5266A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL5266A.
| SBYV28-200-E3/54 | DIODE GEN PURP 200V 3.5A DO201AD | SBYV28-200-E3/54.pdf | |
| SI4438DY-T1-GE3 | MOSFET N-CH 30V 36A 8-SOIC | SI4438DY-T1-GE3.pdf | |
| 8N3SV76AC-0138CDI8 | VCXO IC 148.5MHz 6-CLCC | 8N3SV76AC-0138CDI8.pdf | |
| DS1882E-050+T&R | Digital Potentiometer 45k Ohm 2 Circuit 64 Taps I²C Interface 16-TSSOP | DS1882E-050+T&R.pdf | |
| EFM32GG390F1024-BGA112 | ARM® Cortex®-M3 Giant Gecko Microcontroller IC 32-Bit 48MHz 1MB (1M x 8) FLASH 112-BGA (10x10) | EFM32GG390F1024-BGA112.pdf | |
| NLAST44599DT | 2 Circuit IC Switch 2:2 25 Ohm 16-TSSOP | NLAST44599DT.pdf | |
| AS1746-BTDT | 2 Circuit IC Switch 2:1 550 mOhm 10-TDFN (3x3) | AS1746-BTDT.pdf | |
| Z84C9008VED1380 | I/O Controller Interface 84-PLCC | Z84C9008VED1380.pdf | |
| MC74LVX125MELG | Buffer, Non-Inverting 4 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output SOEIAJ-14 | MC74LVX125MELG.pdf | |
| CY7C09369V-12AXC | IC SRAM 288KBIT 12NS 100TQFP | CY7C09369V-12AXC.pdf | |
| FDMF5822DC | IC SPS HALF-BRIDGE DRVR 31PQFN | FDMF5822DC.pdf | |
| S-80929CLNB-G6ZT2U | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SC-82AB | S-80929CLNB-G6ZT2U.pdf | |
| NCV2931AST-5.0T3 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 5V 100mA SOT-223 | NCV2931AST-5.0T3.pdf |