| Manufacturer Part Number: | CDLL5527A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 7.5V 500mW ±10% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL5527A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL5527A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 7.5V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 500mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 35 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500nA @ 6V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL5527A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL5527A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL5527A is new and unused, you can buy CDLL5527A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL5527A.
| MMSZ5234C-E3-08 | Zener Diode 6.2V 500mW ±2% Surface Mount SOD-123 | MMSZ5234C-E3-08.pdf | |
| CDLL978 | Zener Diode 51V 500mW ±20% Surface Mount DO-213AB | CDLL978.pdf | |
| APTM120A65FT1G | MOSFET 2N-CH 1200V 16A SP1 | APTM120A65FT1G.pdf | |
| IXTP75N10P | MOSFET N-CH 100V 75A TO-220 | IXTP75N10P.pdf | |
| IPB120N10S405ATMA1 | MOSFET N-CH TO263-3 | IPB120N10S405ATMA1.pdf | |
| IHW20N120R5XKSA1 | IGBT 1200V 40A 288W Through Hole PG-TO247-3 | IHW20N120R5XKSA1.pdf | |
| 2305MI-1LF | IC BUFFER PLL 3.3V ZD 8-SOIC | 2305MI-1LF.pdf | |
| 8N4QV01LG-1120CDI | VCXO IC 166.6667MHz 10-CLCC | 8N4QV01LG-1120CDI.pdf | |
| DS4000D0N/WBGA | Temperature, Compensated Crystal Oscillator (TCXO) IC 13MHz 24-BBGA | DS4000D0N/WBGA.pdf | |
| AD7495BRMZ | 12 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 8-MSOP | AD7495BRMZ.pdf | |
| TLV5629IPWR | 8 Bit Digital to Analog Converter 8 20-TSSOP | TLV5629IPWR.pdf | |
| EPM7128SLC84-15 | IC CPLD 128MC 15NS 84PLCC | EPM7128SLC84-15.pdf | |
| MPC8548EVTAQGB | PowerPC e500 Microprocessor IC MPC85xx 1 Core, 32-Bit 1.0GHz 783-FCPBGA (29x29) | MPC8548EVTAQGB.pdf | |
| ISPGDX160VA-7B208 | IC ISP CROSSPOINT 160IO 208FBGA | ISPGDX160VA-7B208.pdf | |
| AD8229HRZ | Instrumentation Amplifier 1 Circuit 8-SOIC | AD8229HRZ.pdf |