| Manufacturer Part Number: | CDLL5528A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 8.2V 500mW ±10% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL5528A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL5528A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 8.2V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 500mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 40 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500nA @ 6.5V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL5528A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL5528A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL5528A is new and unused, you can buy CDLL5528A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL5528A.
| 1PMT5951E3/TR13 | Zener Diode 120V 3W ±20% Surface Mount DO-216AA | 1PMT5951E3/TR13.pdf | |
| Z0109NA,126 | TRIAC SENS GATE 800V 1A TO92-3 | Z0109NA,126.pdf | |
| 8N3DV85KC-0104CDI8 | VCXO IC 425MHz, 425MHz 6-CLCC | 8N3DV85KC-0104CDI8.pdf | |
| LTC6905CS5-133#TRM | Oscillator, Silicon IC 133MHz SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 | LTC6905CS5-133#TRM.pdf | |
| XC5VLX110-1FF1153I | IC FPGA 800 I/O 1153FCBGA | XC5VLX110-1FF1153I.pdf | |
| 5SGSMD5H3F35C4N | IC FPGA 552 I/O 1152FBGA | 5SGSMD5H3F35C4N.pdf | |
| LFSCM3GA80EP1-6FCN1704C | IC FPGA 904 I/O 1704FCBGA | LFSCM3GA80EP1-6FCN1704C.pdf | |
| MAX3095CSE+ | 0/4 Receiver RS422, RS485 16-SO | MAX3095CSE+.pdf | |
| SN74HC590AN | IC 8-BIT BINARY COUNTER 16-DIP | SN74HC590AN.pdf | |
| MC74VHCT132AMEL | NAND Gate IC 4 Channel Schmitt Trigger SOEIAJ-14 | MC74VHCT132AMEL.pdf | |
| CD74HCT138E | Decoder/Demultiplexer 1 x 3:8 16-PDIP | CD74HCT138E.pdf | |
| CBT3125DB,118 | Bus Switch 1 x 1:1 14-SSOP | CBT3125DB,118.pdf | |
| MC10H164MELG | Multiplexer 1 x 3:8 16-SOEIAJ | MC10H164MELG.pdf | |
| SN74AUP1T57DCKRG4 | Voltage Level Translator Unidirectional 1 Circuit 1 Channel SC-70-6 | SN74AUP1T57DCKRG4.pdf | |
| 24LC64T-E/SN | IC EEPROM 64KBIT 400KHZ 8SOIC | 24LC64T-E/SN.pdf |