| Manufacturer Part Number: | CDLL5529A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 9.1V 500mW ±10% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL5529A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL5529A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 9.1V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 500mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 45 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100nA @ 7V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL5529A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL5529A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL5529A is new and unused, you can buy CDLL5529A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL5529A.
| JANS1N4992 | Zener Diode 270V 5W ±5% Through Hole E, Axial | JANS1N4992.pdf | |
| VS-80RIA120PBF | SCR 1200V 125A Standard Recovery Chassis, Stud Mount TO-209AC (TO-94) | VS-80RIA120PBF.pdf | |
| PTFB091802FCV1R0XTMA1 | RF Mosfet LDMOS 28V 1.4A 960MHz 19.5dB 55W | PTFB091802FCV1R0XTMA1.pdf | |
| PL133-47SI | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 150MHz 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | PL133-47SI.pdf | |
| PIC16LC622-04I/P | PIC PIC® 16C Microcontroller IC 8-Bit 4MHz 3.5KB (2K x 14) OTP 18-PDIP | PIC16LC622-04I/P.pdf | |
| SN74LS75NE4 | D-Type Transparent Latch 4 Channel 1:1 IC Differential 16-PDIP | SN74LS75NE4.pdf | |
| AT49F001T-70PI | IC FLASH 1MBIT 70NS 32DIP | AT49F001T-70PI.pdf | |
| AUIRS2117S | IC DRIVER HIGH SIDE SGL 8SOIC | AUIRS2117S.pdf | |
| LF60ABV | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 6V 500mA TO-220AB | LF60ABV.pdf | |
| REG101NA-2.85/3K | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.85V 100mA SOT-23-5 | REG101NA-2.85/3K.pdf | |
| STOD13AMTPUR | - Converter, AMOLED Display Voltage Regulator IC 2 Output 12-DFN (3x3) | STOD13AMTPUR.pdf |