| Manufacturer Part Number: | CDLL5533A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 13V 500mW ±10% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL5533A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL5533A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 13V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 500mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 90 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10nA @ 10.5V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL5533A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL5533A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL5533A is new and unused, you can buy CDLL5533A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL5533A.
| NSVBAT54LT1G | DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOT23-3 | NSVBAT54LT1G.pdf | |
| C350C | SCR 300V 180A Standard Recovery Chassis Mount Press-Pak (Pow-R-Disc) | C350C.pdf | |
| DN0150BLP4-7B | TRANS NPN 50V 0.1A DFN1006H4-3 | DN0150BLP4-7B.pdf | |
| 2SC5729T106Q | TRANS NPN 30V 0.5A SC70 | 2SC5729T106Q.pdf | |
| 9FGU0431AKILF | IC CLK GEN PCIE 4OP 1.5V 32VQFPN | 9FGU0431AKILF.pdf | |
| LTC7545AKSW#TRPBF | 12 Bit Digital to Analog Converter 1 20-SOIC | LTC7545AKSW#TRPBF.pdf | |
| AD7847AN | 12 Bit Digital to Analog Converter 2 24-PDIP | AD7847AN.pdf | |
| LCMXO640C-4M100C | IC FPGA 74 I/O 100CSBGA | LCMXO640C-4M100C.pdf | |
| STM32F411CCY6TR | ARM® Cortex®-M4 STM32 F4 Microcontroller IC 32-Bit 100MHz 256KB (256K x 8) FLASH 49-WLCSP | STM32F411CCY6TR.pdf | |
| ADG708BRU-REEL7 | 1 Circuit IC Switch 8:1 4.5 Ohm 16-TSSOP | ADG708BRU-REEL7.pdf | |
| DM74AS30MX | NAND Gate IC 1 Channel 14-SOIC | DM74AS30MX.pdf | |
| MAX4811CTN+ | Medical Ultrasound Imaging, Sonar PMIC 56-TQFN-EP (7x7) | MAX4811CTN+.pdf | |
| XC6124C316ER-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-USP (1.8x2) | XC6124C316ER-G.pdf | |
| MAX6307UK35D1-T | Supervisor Open Drain or Open Collector 2 Channel SOT-23-5 | MAX6307UK35D1-T.pdf | |
| MCP1703AT-4002E/CB | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 4V 250mA SOT-23A-3 | MCP1703AT-4002E/CB.pdf |