| Manufacturer Part Number: | CDLL754A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 6.8V 500mW ±5% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL754A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL754A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 6.8V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 500mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 5 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 2µA @ 4V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL754A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL754A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL754A is new and unused, you can buy CDLL754A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL754A.
| BAT54A-E3-18 | Diode Array 1 Pair Common Anode Schottky 30V 200mA (DC) Surface Mount TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | BAT54A-E3-18.pdf | |
| VS-MBR2035CT-N3 | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 35V 10A Through Hole TO-220-3 | VS-MBR2035CT-N3.pdf | |
| JANTXV1N4370AUR-1 | Zener Diode 2.4V 500mW ±5% Surface Mount DO-213AA | JANTXV1N4370AUR-1.pdf | |
| MPSA18RLRAG | TRANS NPN 45V 0.2A TO92 | MPSA18RLRAG.pdf | |
| FJV4112RMTF | TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT23-3 | FJV4112RMTF.pdf | |
| FDMS037N08B | MOSFET N-CH 75V 100A 8QFN | FDMS037N08B.pdf | |
| CAB4AZNRR | IC DDR4 REGISTER CAB4A 253BGA | CAB4AZNRR.pdf | |
| 8N4SV76AC-0133CDI8 | VCXO IC 480MHz 6-CLCC | 8N4SV76AC-0133CDI8.pdf | |
| EP3C55F484C8N | IC FPGA 327 I/O 484FBGA | EP3C55F484C8N.pdf | |
| PIC24EP512GU810-E/PT | PIC PIC® 24EP Microcontroller IC 16-Bit 60 MIPs 512KB (170K x 24) FLASH 100-TQFP (12x12) | PIC24EP512GU810-E/PT.pdf | |
| Z8F0411HH020EC00TR | eZ8 Encore!® XP® Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 4KB (4K x 8) FLASH | Z8F0411HH020EC00TR.pdf | |
| TS3USB3031RMGR | IC USB SWITCH DUAL 1X2 12WQFN | TS3USB3031RMGR.pdf | |
| TAS5342ADDVR | Amplifier IC 1-Channel (Mono) or 2-Channel (Stereo) Class D 44-HTSSOP | TAS5342ADDVR.pdf | |
| MCP6G03-E/MS | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 8-MSOP | MCP6G03-E/MS.pdf | |
| CAT24M01HU5I-GT3 | IC EEPROM 1MBIT 1MHZ 8UDFN | CAT24M01HU5I-GT3.pdf |