| Manufacturer Part Number: | CDLL977A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 47V 500mW ±10% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL977A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL977A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 47V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 500mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 105 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500nA @ 36V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL977A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL977A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL977A is new and unused, you can buy CDLL977A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL977A.
| VB40150C-E3/8W | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 150V 20A Surface Mount TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB | VB40150C-E3/8W.pdf | |
| LTC2753CUK-14#TRPBF | 14 Bit Digital to Analog Converter 2 48-QFN (7x7) | LTC2753CUK-14#TRPBF.pdf | |
| MC7448TVU1267ND | PowerPC G4 Microprocessor IC MPC74xx 1 Core, 32-Bit 1.267GHz 360-FCCBGA (25x25) | MC7448TVU1267ND.pdf | |
| ST207ECTR | 5/3 Transceiver Full RS232 24-TSSOP | ST207ECTR.pdf | |
| TL3414AIP | General Purpose Amplifier 2 Circuit 8-PDIP | TL3414AIP.pdf | |
| MC74LCX07DTR2G | Buffer, Non-Inverting 6 Element 1 Bit per Element Open Drain Output 14-TSSOP | MC74LCX07DTR2G.pdf | |
| SN74LVC1G17DCKTG4 | Buffer, Non-Inverting 1 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output SC-70-5 | SN74LVC1G17DCKTG4.pdf | |
| MT47H128M4B6-25E:D TR | IC DDR2 SDRAM 512MBIT 60BGA | MT47H128M4B6-25E:D TR.pdf | |
| IR3640MPBF | Buck Regulator Positive Output Step-Down DC-DC Controller IC 20-MLPQ (3x4) | IR3640MPBF.pdf | |
| LX7172ISE | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.6V 1 Output 1.2A SC-74A, SOT-753 | LX7172ISE.pdf | |
| LTC1261CS8-4.5#PBF | Charge Pump Switching Regulator IC Negative Fixed -4.5V 1 Output 12mA 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | LTC1261CS8-4.5#PBF.pdf | |
| TLV7113330DDSER | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 2 Output 3.3V, 3V 200mA 6-WSON (1.5x1.5) | TLV7113330DDSER.pdf | |
| S-1172B19-E6T1U | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.9V 1A 6-HSOP | S-1172B19-E6T1U.pdf | |
| NCV8502PDW33 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 150mA 16-SOIC | NCV8502PDW33.pdf |