| Manufacturer Part Number: | CDLL978A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 51V 500mW ±10% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL978A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL978A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 51V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 500mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 125 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500nA @ 39V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL978A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL978A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL978A is new and unused, you can buy CDLL978A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL978A.
| 10CTQ150-1 | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 150V 5A Through Hole TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA | 10CTQ150-1.pdf | |
| STTH2R06UFY | DIODE GEN PURP 600V 2A SMBFLAT | STTH2R06UFY.pdf | |
| AZ23B39-G3-08 | Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 39V 300mW ±2% SOT-23 | AZ23B39-G3-08.pdf | |
| CDLL5253B | Zener Diode 25V ±5% Surface Mount DO-213AB | CDLL5253B.pdf | |
| OT408,135 | TRIAC SC73 | OT408,135.pdf | |
| KSH112TF | TRANS NPN DARL 100V 2A DPAK | KSH112TF.pdf | |
| LFE2M50SE-6FN900I | IC FPGA 410 I/O 900FBGA | LFE2M50SE-6FN900I.pdf | |
| EP4SGX530HH35C2ES | IC FPGA 564 I/O 1152HBGA | EP4SGX530HH35C2ES.pdf | |
| TS5A3167DBVR | 1 Circuit IC Switch 1:1 900 mOhm SOT-23-5 | TS5A3167DBVR.pdf | |
| MC33078DGKRG4 | General Purpose Amplifier 2 Circuit 8-VSSOP | MC33078DGKRG4.pdf | |
| ICL7650SCBA-1ZT | Chopper (Zero-Drift) Amplifier 1 Circuit 8-SOIC | ICL7650SCBA-1ZT.pdf | |
| AD8045ACPZ-REEL | Voltage Feedback Amplifier 1 Circuit 8-LFCSP (3x3) | AD8045ACPZ-REEL.pdf | |
| MAX6340UK44+T | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-23-5 | MAX6340UK44+T.pdf | |
| MAX6310UK43D2-T | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 2 Channel SOT-23-5 | MAX6310UK43D2-T.pdf | |
| LM4040A30IDBZT | Shunt Voltage Reference IC ±0.1% 15mA TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | LM4040A30IDBZT.pdf |