| Manufacturer Part Number: | CLL4730A TR |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 10510 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 3.9V 1W ±5% Surface Mount MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CLL4730A TR Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CLL4730A TR | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | CLL4728A thru CLL4764A - Zener Diodes | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 3.9V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 1W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 9 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50µA @ 1V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 200°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Standard Package | 1,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CLL4730A TR | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CLL4730A TR is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CLL4730A TR is new and unused, you can buy CLL4730A TR Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CLL4730A TR.
| BZT52B4V7-E3-18 | Zener Diode 4.7V 410mW ±2% Surface Mount SOD-123 | BZT52B4V7-E3-18.pdf | |
| CZRB3013-G | Zener Diode 13V 3W ±5% Surface Mount DO-214AA (SMB) | CZRB3013-G.pdf | |
| IRG7U75HF12A | IGBT Module Half Bridge 1200V 150A 450W Chassis Mount POWIR® 34 | IRG7U75HF12A.pdf | |
| LTC1418IG#TRPBF | 14 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 28-SSOP | LTC1418IG#TRPBF.pdf | |
| A54SX32A-TQG100A | IC FPGA 81 I/O 100TQFP | A54SX32A-TQG100A.pdf | |
| MK20DX256ZVLL10 | ARM® Cortex®-M4 Kinetis K20 Microcontroller IC 32-Bit 100MHz 256KB (256K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14) | MK20DX256ZVLL10.pdf | |
| Z86E0812HSG1866 | Z8 Z8® Microcontroller IC 8-Bit 12MHz 2KB (2K x 8) OTP | Z86E0812HSG1866.pdf | |
| PIC24EP512MC202-E/SP | PIC PIC® 24EP Microcontroller IC 16-Bit 60 MIPs 512KB (170K x 24) FLASH 28-SPDIP | PIC24EP512MC202-E/SP.pdf | |
| MB91213APMC-GS-112E1 | FR60Lite RISC FR MB91210 Microcontroller IC 32-Bit 40MHz 544KB (544K x 8) Mask ROM 144-LQFP (20x20) | MB91213APMC-GS-112E1.pdf | |
| 74ALVC32PW,112 | OR Gate IC 4 Channel 14-TSSOP | 74ALVC32PW,112.pdf | |
| 24AA52T-I/MC | IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8DFN | 24AA52T-I/MC.pdf | |
| HIP4082IBT | IC DRIVER H-BRIDGE 16-SOIC | HIP4082IBT.pdf | |
| XC6121C332ER-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-USP (1.8x2) | XC6121C332ER-G.pdf | |
| TL431BQLP | Shunt Voltage Reference IC 36V ±0.5% 100mA TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) | TL431BQLP.pdf | |
| ISL6334CRZ | - Controller, Intel VR11.1 Voltage Regulator IC 1 Output 40-QFN (6x6) | ISL6334CRZ.pdf |