| Manufacturer Part Number: | CLL4743A TR |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 13V 1W ±5% Surface Mount MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Request inventory verification / Request inventory verification |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CLL4743A TR Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CLL4743A TR | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 13V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 1W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 10 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 9.9V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 200°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Standard Package | 1,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CLL4743A TR | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CLL4743A TR is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CLL4743A TR is new and unused, you can buy CLL4743A TR Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CLL4743A TR.
| TLZ15B-GS08 | Zener Diode 15V 500mW Surface Mount SOD-80 MiniMELF | TLZ15B-GS08.pdf | |
| EMD4T2R | TRANS NPN/PNP PREBIAS 0.15W EMT6 | EMD4T2R.pdf | |
| BC556BTF | TRANS PNP 65V 0.1A TO-92 | BC556BTF.pdf | |
| PTFB260605ELV1XWSA1 | IC FET RF LDMOS | PTFB260605ELV1XWSA1.pdf | |
| CSD17302Q5A | MOSFET N-CH 30V 87A 8SON | CSD17302Q5A.pdf | |
| IDT23S09-1HDCI | IC CLK BUFF ZD HI DRV 16-SOIC | IDT23S09-1HDCI.pdf | |
| X9400WP24I | Digital Potentiometer 10k Ohm 4 Circuit 64 Taps SPI Interface | X9400WP24I.pdf | |
| DAC7641YB/2KG4 | 16 Bit Digital to Analog Converter 1 32-TQFP (5x5) | DAC7641YB/2KG4.pdf | |
| HD6417727F100V | SH-3 DSP SuperH® SH7700 Microcontroller IC 32-Bit 100MHz ROMless 240-HQFP (32x32) | HD6417727F100V.pdf | |
| R5F2L35AMNFP#30 | R8C R8C/Lx/35M Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 96KB (96K x 8) FLASH 52-LQFP (10x10) | R5F2L35AMNFP#30.pdf | |
| DG300ACWE | 2 Circuit IC Switch 1:1 50 Ohm 16-SOIC | DG300ACWE.pdf | |
| ICL3221CV-T | 1/1 Transceiver Full RS232 16-TSSOP | ICL3221CV-T.pdf | |
| TDA8541T/N1,112 | Amplifier IC 1-Channel (Mono) Class AB 8-SO | TDA8541T/N1,112.pdf | |
| CY74FCT162374ATPVC | IC D-TYPE POS TRG DUAL 48SSOP | CY74FCT162374ATPVC.pdf | |
| PCA8536AT/Q900/1,1 | IC LCD DRIVER LOW MPLEX 56TSSOP | PCA8536AT/Q900/1,1.pdf |