| Manufacturer Part Number: | CLL4751A TR |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 10510 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 30V 1W ±5% Surface Mount MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CLL4751A TR Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CLL4751A TR | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | CLL4728A thru CLL4764A - Zener Diodes | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 30V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 1W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 40 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 22.8V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 200°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Standard Package | 1,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CLL4751A TR | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CLL4751A TR is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CLL4751A TR is new and unused, you can buy CLL4751A TR Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CLL4751A TR.
| ES2D-E3/5BT | DIODE GEN PURP 200V 2A DO214AA | ES2D-E3/5BT.pdf | |
| C390N | SCR 800V 700A Standard Recovery Chassis Mount Press-Pak (Pow-R-Disc) | C390N.pdf | |
| BC848AW-7-F | TRANS NPN 30V 0.1A SC70-3 | BC848AW-7-F.pdf | |
| HUF76423D3 | MOSFET N-CH 60V 20A IPAK | HUF76423D3.pdf | |
| 82V3398NLG8 | IC PLL WAN SYNC ETH 72-VFQFP | 82V3398NLG8.pdf | |
| EP2S30F484C5N | IC FPGA 342 I/O 484FBGA | EP2S30F484C5N.pdf | |
| EPF10K50SFC484-3 | IC FPGA 220 I/O 484FBGA | EPF10K50SFC484-3.pdf | |
| PIC16F631T-I/SS | PIC PIC® 16F Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 1.75KB (1K x 14) FLASH 20-SSOP | PIC16F631T-I/SS.pdf | |
| PIC32MX250F256LT-50I/PT | MIPS32® M4K™ PIC® 32MX Microcontroller IC 32-Bit 50MHz 256KB (256K x 8) FLASH 100-TQFP (12x12) | PIC32MX250F256LT-50I/PT.pdf | |
| LM4308SQX/NOPB | Displays Interface 40-WQFN (5x5) | LM4308SQX/NOPB.pdf | |
| CAT28C64BLI12 | IC EEPROM 64KBIT 120NS 28DIP | CAT28C64BLI12.pdf | |
| MAX34446ETL+T | Power Supply Controller Base Station-Networking Line Cards, Servers 40-TQFN-EP (6x6) | MAX34446ETL+T.pdf | |
| S-1335J14-M5T1U3 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.4V 150mA SOT-23-5 | S-1335J14-M5T1U3.pdf | |
| MIC5236-5.0BM-TR | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 5V 150mA 8-SOIC | MIC5236-5.0BM-TR.pdf |