| Manufacturer Part Number: | CLL4752A TR |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 33V 1W ±5% Surface Mount MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CLL4752A TR Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CLL4752A TR | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | CLL4728A thru CLL4764A - Zener Diodes | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 33V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 1W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 45 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 25.1V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 200°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Standard Package | 1,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CLL4752A TR | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CLL4752A TR is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CLL4752A TR is new and unused, you can buy CLL4752A TR Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CLL4752A TR.
| MB6S-E3/80 | RECT BRIDGE 600V .5A TO269AA | MB6S-E3/80.pdf | |
| BAT54WS-HE3-18 | DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOD323 | BAT54WS-HE3-18.pdf | |
| SMAJ5922CE3/TR13 | Zener Diode 7.5V 3W ±2% Surface Mount DO-214AC (SMAJ) | SMAJ5922CE3/TR13.pdf | |
| JANTXV1N4131UR-1 | Zener Diode 75V 500mW ±5% Surface Mount DO-213AA | JANTXV1N4131UR-1.pdf | |
| 2SD1805G-E | TRANS NPN 20V 5A TP | 2SD1805G-E.pdf | |
| 8N3DV85AC-0116CDI8 | VCXO IC 70.656MHz, 35.328MHz 6-CLCC | 8N3DV85AC-0116CDI8.pdf | |
| 8N3SV76LC-0038CDI | VCXO IC 155.52MHz 6-CLCC | 8N3SV76LC-0038CDI.pdf | |
| PCM1681PWPRG4 | DAC, Audio 24 bit 192k DSP, I²S 28-HTSSOP | PCM1681PWPRG4.pdf | |
| ADS5485IRGC25 | 16 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Pipelined 64-VQFN (9x9) | ADS5485IRGC25.pdf | |
| 5AGXFB7H4F35I5 | IC FPGA 544 I/O 1152FBGA | 5AGXFB7H4F35I5.pdf | |
| PIC24FJ32MC101-E/P | PIC PIC® 24F Microcontroller IC 16-Bit 16 MIPs 32KB (11K x 24) FLASH 20-PDIP | PIC24FJ32MC101-E/P.pdf | |
| 74HCT1G66GW,125 | 1 Circuit IC Switch 1:1 95 Ohm 5-TSSOP | 74HCT1G66GW,125.pdf | |
| LTC1569IS8-7#TRPBF | IC FILTER 10TH ORDR LOWPASS8SOIC | LTC1569IS8-7#TRPBF.pdf | |
| DM74AS08M | AND Gate IC 4 Channel 14-SOIC | DM74AS08M.pdf | |
| CY7C024E-55AXCT | IC SRAM 64KBIT 55NS 100TQFP | CY7C024E-55AXCT.pdf |