| Manufacturer Part Number: | CMDZ10V TR |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 12010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 10V 250mW ±5% Surface Mount SOD-323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CMDZ10V TR Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CMDZ10V TR | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | CMDZ Zener Diodes | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 10V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 250mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 20 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 200nA @ 7V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900mV @ 10mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-76, SOD-323 | |
| Supplier Device Package | SOD-323 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CMDZ10V TR | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CMDZ10V TR is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CMDZ10V TR is new and unused, you can buy CMDZ10V TR Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CMDZ10V TR.
| MMBZ5257B-7 | Zener Diode 33V 350mW ±5% Surface Mount SOT-23-3 | MMBZ5257B-7.pdf | |
| MCC26-12IO1B | SCR Module 1200V 50A Series Connection - All SCRs Chassis Mount TO-240AA | MCC26-12IO1B.pdf | |
| BCP56-10TX | TRANS NPN 80V 1A SOT223 | BCP56-10TX.pdf | |
| 952926CFLF | IC 48-BSSOP (0.295", 7.50mm Width) | 952926CFLF.pdf | |
| 8N4SV75EC-0099CDI | VCXO IC 187.5MHz 6-CLCC | 8N4SV75EC-0099CDI.pdf | |
| HFIXF1110CC.B3-998844 | Ethernet MAC Controller IEEE 802.3 Parallel Interface 552-CBGA (25x25) | HFIXF1110CC.B3-998844.pdf | |
| SP1485EEN-L/TR | 1/1 Transceiver Half RS422, RS485 8-SOIC | SP1485EEN-L/TR.pdf | |
| 74F524SC | Magnitude Comparator 8 Bit Active High Output A<B, A=B, A>B 20-SOIC | 74F524SC.pdf | |
| CY7C4261V-15JXC | IC SYNC FIFO MEM 16KX9 32-PLCC | CY7C4261V-15JXC.pdf | |
| 74ACT86TTR | XOR (Exclusive OR) IC 4 Channel 14-TSSOP | 74ACT86TTR.pdf | |
| MAX802TCPA+ | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel 8-PDIP | MAX802TCPA+.pdf | |
| MAX8212CSA | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 8-SOIC | MAX8212CSA.pdf | |
| IP2003 | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.8V 1 Output 40A Power Block (LGA) | IP2003.pdf | |
| LP5900TL-3.0/NOPB | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3V 150mA 4-DSBGA | LP5900TL-3.0/NOPB.pdf |