| Manufacturer Part Number: | CMDZ47V TR |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 12010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 47V 250mW ±5% Surface Mount SOD-323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CMDZ47V TR Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CMDZ47V TR | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | CMDZ Zener Diodes | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 47V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 250mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 180 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50nA @ 32.9V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900mV @ 10mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-76, SOD-323 | |
| Supplier Device Package | SOD-323 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CMDZ47V TR | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CMDZ47V TR is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CMDZ47V TR is new and unused, you can buy CMDZ47V TR Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CMDZ47V TR.
| T72H063584DN | SCR 600V 550A Standard Recovery Stud Mount T-72 | T72H063584DN.pdf | |
| SI4276DY-T1-GE3 | MOSFET 2N-CH 30V 8A 8-SOIC | SI4276DY-T1-GE3.pdf | |
| BLF7G22L-130,112 | RF Mosfet LDMOS 28V 950mA 2.11GHz ~ 2.17GHz 18.5dB 30W LDMOST | BLF7G22L-130,112.pdf | |
| IRLR8726PBF | MOSFET N-CH 30V 86A DPAK | IRLR8726PBF.pdf | |
| PIC16F874AT-I/L | PIC PIC® 16F Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 7KB (4K x 14) FLASH 44-PLCC (16.59x16.59) | PIC16F874AT-I/L.pdf | |
| MB90387SPMT-GS-302E1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90385 Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 64KB (64K x 8) Mask ROM 48-LQFP (7x7) | MB90387SPMT-GS-302E1.pdf | |
| Z86E6316PSC | Z8 Z8® Microcontroller IC 8-Bit 16MHz 32KB (32K x 8) OTP | Z86E6316PSC.pdf | |
| ZGP323LSP4008C | Z8 Z8® GP™ Microcontroller IC 8-Bit 8MHz 8KB (8K x 8) OTP | ZGP323LSP4008C.pdf | |
| MAX305ESE | 2 Circuit IC Switch 2:1 35 Ohm 16-SOIC | MAX305ESE.pdf | |
| FT4232HL-REEL | USB Bridge, USB to UART USB 2.0 UART Interface 64-LQFP (10x10) | FT4232HL-REEL.pdf | |
| MAX7318AWG+T | I/O Expander 16 I²C, SMBus 400kHz 24-SOIC | MAX7318AWG+T.pdf | |
| PI2EQX502EZHEX | Buffer, ReDriver 2 Channel 5Gbps 16-TQFN-EP (3x3) | PI2EQX502EZHEX.pdf | |
| SY88053CLMG-TR | Limiting Amplifier IC Optical Networks 16-QFN (3x3) | SY88053CLMG-TR.pdf | |
| SN74LVT125PW | Buffer, Non-Inverting 4 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output 14-TSSOP | SN74LVT125PW.pdf | |
| SN74ABT162245DLR | Transceiver, Non-Inverting 2 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 48-SSOP | SN74ABT162245DLR.pdf |