| Manufacturer Part Number: | CMKT2222A TR |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS 2NPN 75V 0.6A SOT363 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CMKT2222A TR Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CMKT2222A TR | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Declaration of Compliance | |
| Online Catalog | NPN Transistor Arrays | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | 2 NPN (Dual) | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 600mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 40V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1V @ 50mA, 500mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 150mA, 10V | |
| Power - Max | 350mW | |
| Frequency - Transition | 300MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 | |
| Supplier Device Package | SOT-363 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CMKT2222A TR | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CMKT2222A TR is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CMKT2222A TR is new and unused, you can buy CMKT2222A TR Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CMKT2222A TR.
| BAV99-G3-08 | Diode Array 1 Pair Series Connection Standard 70V 150mA Surface Mount TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | BAV99-G3-08.pdf | |
| 2SD1805F-E | TRANS NPN 20V 5A TP | 2SD1805F-E.pdf | |
| DTD113ZUT106 | TRANS PREBIAS NPN 200MW UMT3 | DTD113ZUT106.pdf | |
| 8T49N366A-999ASGI | IC CLK GENERATOR LVPECL 80BGA | 8T49N366A-999ASGI.pdf | |
| MCP3426A7T-E/MC | 16 Bit Analog to Digital Converter 2 Input 1 Sigma-Delta 8-DFN (2x3) | MCP3426A7T-E/MC.pdf | |
| X9258US24IT2 | Digital Potentiometer 50k Ohm 4 Circuit 256 Taps I²C Interface 24-SOIC | X9258US24IT2.pdf | |
| PIC18F44K20-I/MV | PIC PIC® XLP™ 18K Microcontroller IC 8-Bit 64MHz 16KB (8K x 16) FLASH 40-UQFN (5x5) | PIC18F44K20-I/MV.pdf | |
| MB90587CPMC-G-104-BNDE1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90580C Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 64KB (64K x 8) Mask ROM 100-LQFP (14x14) | MB90587CPMC-G-104-BNDE1.pdf | |
| ADL5303ACPZ-RL | Logarithmic Converter IC Fiber Optics 16-LFCSP-WQ (3x3) | ADL5303ACPZ-RL.pdf | |
| SN74ALVC00DGVR | NAND Gate IC 4 Channel 14-TVSOP | SN74ALVC00DGVR.pdf | |
| SSTUH32866EC,518 | IC BUFFER 1.8V 25BIT SOT536 | SSTUH32866EC,518.pdf | |
| MAX3023EBC+TG47 | Voltage Level Translator Bidirectional 1 Circuit 4 Channel 100Mbps 12-UCSP | MAX3023EBC+TG47.pdf | |
| AT29LV020-20TC | IC FLASH 2MBIT 200NS 32TSOP | AT29LV020-20TC.pdf | |
| MC44608P40G | Converter Offline Flyback Topology 40kHz 8-PDIP | MC44608P40G.pdf | |
| AP2191FMG-7 | IC PWR SW USB 1CH 1.5A 6-DFN | AP2191FMG-7.pdf |