| Manufacturer Part Number: | CMOZ15V TR |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 15V 300mW ±5% Surface Mount SOD-523 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CMOZ15V TR Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CMOZ15V TR | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Declaration of Compliance | |
| Online Catalog | CMOZ Zener Diodes | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 15V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 300mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 30 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50nA @ 10.5V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900mV @ 10mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-79, SOD-523 | |
| Supplier Device Package | SOD-523 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CMOZ15V TR | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CMOZ15V TR is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CMOZ15V TR is new and unused, you can buy CMOZ15V TR Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CMOZ15V TR.
| UB20CCT-E3/8W | Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 150V 10A Surface Mount TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB | UB20CCT-E3/8W.pdf | |
| CD214B-B350LF | DIODE SCHOTTKY 50V 3A DO214AA | CD214B-B350LF.pdf | |
| SD840-T | Diode Schottky 40V 8A Through Hole DO-201AD | SD840-T.pdf | |
| MJD3055 | TRANS NPN 60V 10A DPAK | MJD3055.pdf | |
| MRF6S21140HR5 | RF Mosfet LDMOS 28V 1.2A 2.12GHz 15.5dB 30W NI-880 | MRF6S21140HR5.pdf | |
| PSMN1R4-40YLDX | MOSFET N-CH 40V 100A LFPAK | PSMN1R4-40YLDX.pdf | |
| CD4541BM | Programmable Timer IC 100kHz 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | CD4541BM.pdf | |
| 8N3Q001LG-0143CDI8 | Clock Oscillator IC 81MHz, 135MHz, 270MHz, 108MHz 10-CLCC | 8N3Q001LG-0143CDI8.pdf | |
| EPF10K30BC356-4 | IC FPGA 246 I/O 356BGA | EPF10K30BC356-4.pdf | |
| EFM32WG940F128-QFN64 | ARM® Cortex®-M4F Wonder Gecko Microcontroller IC 32-Bit 48MHz 128KB (128K x 8) FLASH | EFM32WG940F128-QFN64.pdf | |
| PIC32MX775F512L-80V/PT | MIPS32® M4K™ PIC® 32MX Microcontroller IC 32-Bit 80MHz 512KB (512K x 8) FLASH 100-TQFP (12x12) | PIC32MX775F512L-80V/PT.pdf | |
| KMC9328MX1CVM15 | ARM920T Microprocessor IC i.MX1 1 Core, 32-Bit 150MHz 256-MAPBGA | KMC9328MX1CVM15.pdf | |
| SN65LVDS3486BDR | 0/4 Receiver LVDS 16-SOIC | SN65LVDS3486BDR.pdf | |
| MC74HC541ADWG | Buffer, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 20-SOIC | MC74HC541ADWG.pdf | |
| SN74HCT541PWRE4 | Buffer, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 20-TSSOP | SN74HCT541PWRE4.pdf |