| Manufacturer Part Number: | CMOZ39V TR |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 39V 300mW ±5% Surface Mount SOD-523 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CMOZ39V TR Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CMOZ39V TR | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Declaration of Compliance | |
| Online Catalog | CMOZ Zener Diodes | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 39V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 300mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 130 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50nA @ 27.3V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900mV @ 10mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-79, SOD-523 | |
| Supplier Device Package | SOD-523 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CMOZ39V TR | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CMOZ39V TR is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CMOZ39V TR is new and unused, you can buy CMOZ39V TR Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CMOZ39V TR.
| TZMB5V6-GS08 | Zener Diode 5.6V 500mW ±2% Surface Mount SOD-80 MiniMELF | TZMB5V6-GS08.pdf | |
| 8N4QV01FG-0029CDI | VCXO IC 155.52MHz 10-CLCC | 8N4QV01FG-0029CDI.pdf | |
| ATSAMD20G14A-MN | ARM® Cortex®-M0+ SAM D20G Microcontroller IC 32-Bit 48MHz 16KB (16K x 8) FLASH 48-QFN (7x7) | ATSAMD20G14A-MN.pdf | |
| PTN36221AHXZ | Buffer, ReDriver 1 Channel 12-X2QFN (1.6x1.6) | PTN36221AHXZ.pdf | |
| TLC2652AI-14D | Chopper (Zero-Drift) Amplifier 1 Circuit 14-SOIC | TLC2652AI-14D.pdf | |
| MAX6864UK26D3S+T | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-5 | MAX6864UK26D3S+T.pdf | |
| XC6121D630MR-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-25 | XC6121D630MR-G.pdf | |
| S-80915CLPF-G6KTFG | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SNT-4A | S-80915CLPF-G6KTFG.pdf | |
| LTC6655BHLS8-2.5#PBF | Series Voltage Reference IC ±0.025% 5mA 8-CLCC | LTC6655BHLS8-2.5#PBF.pdf | |
| MAX1701EEE+ | Boost Switching Regulator IC Positive Adjustable 2.2V 1 Output 1.1A (Switch) 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width) | MAX1701EEE+.pdf | |
| MIC2211-SMYML-TR | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 2 Output 3.3V, 2.8V 150mA, 300mA 10-MLF® (3x3) | MIC2211-SMYML-TR.pdf | |
| TLE42364GHTMA1 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 5V 100mA PG-SOT223-4 | TLE42364GHTMA1.pdf | |
| MIC5210-4.0BMM-TR | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 2 Output 4V 150mA 8-MSOP | MIC5210-4.0BMM-TR.pdf |