| Manufacturer Part Number: | CMPZDA12V TR |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Diodes - Zener - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 12.05V 350mW ±5% SOT-23 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CMPZDA12V TR Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CMPZDA12V TR | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | CMPZDA Zener Diode Arrays | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Arrays | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Configuration | 1 Pair Common Anode | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 12.05V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 350mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 250 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100nA @ 8V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900mV @ 10mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | |
| Supplier Device Package | SOT-23 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CMPZDA12V TR | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CMPZDA12V TR is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CMPZDA12V TR is new and unused, you can buy CMPZDA12V TR Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CMPZDA12V TR.
| UNR31AEG0L | TRANS PREBIAS PNP 100MW SSSMINI3 | UNR31AEG0L.pdf | |
| 8N3SV75KC-0066CDI8 | VCXO IC 122.88MHz 6-CLCC | 8N3SV75KC-0066CDI8.pdf | |
| DS1344E-18+T&R | Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar 96B SPI 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) | DS1344E-18+T&R.pdf | |
| AD7808BR | 10 Bit Digital to Analog Converter 8 24-SOIC W | AD7808BR.pdf | |
| LC4128B-5T128C | IC CPLD 128MC 5NS 128TQFP | LC4128B-5T128C.pdf | |
| CY8C21534B-24PVXIT | M8C PSOC®1 CY8C21xxx Microcontroller IC 8-Bit 24MHz 8KB (8K x 8) FLASH 28-SSOP | CY8C21534B-24PVXIT.pdf | |
| MB90F022CPF-GS-9143 | IC MCU MICOM FLASH 100QFP | MB90F022CPF-GS-9143.pdf | |
| ISL8491EIB-T | 1/1 Transceiver Full RS422, RS485 14-SOICN | ISL8491EIB-T.pdf | |
| PCA9539D,118 | I/O Expander 16 I²C, SMBus 400kHz 24-SO | PCA9539D,118.pdf | |
| SI2400-BS | 2.4k Modem V.21, V.22, V.23, Bell 103, Bell 212A 16-SOIC | SI2400-BS.pdf | |
| SI3062-F-FS | Telecom IC Direct Access Arrangement (DAA) 16-SOIC | SI3062-F-FS.pdf | |
| SN74LVC2G34YEPR | Buffer, Non-Inverting 2 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output 6-DSBGA, 6-WCSP (1.4x0.9) | SN74LVC2G34YEPR.pdf | |
| SN74AHC14MPWREP | Inverter IC 6 Channel Schmitt Trigger 14-TSSOP | SN74AHC14MPWREP.pdf | |
| S25FL512SAGMFIR11 | IC FLASH 512MBIT | S25FL512SAGMFIR11.pdf | |
| UC3825BNG4 | Converter Offline Boost, Buck, Flyback, Forward Topology 1MHz 16-PDIP | UC3825BNG4.pdf |