| Manufacturer Part Number: | CMST2222A TR |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS NPN 40V 0.6A SOT323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CMST2222A TR Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CMST2222A TR | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | NPN Transistors | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | NPN | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 600mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 40V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1V @ 50mA, 500mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 150mA, 10V | |
| Power - Max | 275mW | |
| Frequency - Transition | 300MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | SOT-323 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CMST2222A TR | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CMST2222A TR is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CMST2222A TR is new and unused, you can buy CMST2222A TR Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CMST2222A TR.
| MA3S7810GL | Diode Schottky 30V 30mA (DC) Surface Mount SSMini3-F3 | MA3S7810GL.pdf | |
| ZM4762A-GS08 | Zener Diode 82V 1W ±5% Surface Mount DO-213AB | ZM4762A-GS08.pdf | |
| 16TTS12STRR | SCR 1200V 16A Standard Recovery Surface Mount D2PAK | 16TTS12STRR.pdf | |
| HMC856LC5TR-R5 | Delay Line IC Programmable 100ps 32-TFCQFN Exposed Pad | HMC856LC5TR-R5.pdf | |
| AD5252BRU10 | Digital Potentiometer 10k Ohm 2 Circuit 256 Taps I²C Interface 14-TSSOP | AD5252BRU10.pdf | |
| DSPIC33EP256MU814-I/PL | dsPIC dsPIC™ 33EP Microcontroller IC 16-Bit 60 MIPs 256KB (85.5K x 24) FLASH 144-LQFP (20x20) | DSPIC33EP256MU814-I/PL.pdf | |
| MSP430F2003IPWR | MSP430 MSP430F2xx Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 1KB (1K x 8 + 256B) FLASH 14-TSSOP | MSP430F2003IPWR.pdf | |
| PIC16F526-I/SL | PIC PIC® 16F Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 1.5KB (1K x 12) FLASH 14-SOIC | PIC16F526-I/SL.pdf | |
| PIC18F1330T-I/SO | PIC PIC® 18F Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 8KB (4K x 16) FLASH 18-SOIC | PIC18F1330T-I/SO.pdf | |
| MAX312CUE+ | 4 Circuit IC Switch 1:1 10 Ohm 16-TSSOP | MAX312CUE+.pdf | |
| LTC6078HMS8#PBF | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-MSOP | LTC6078HMS8#PBF.pdf | |
| 74F573SC | D-Type Transparent Latch 1 Channel 8:8 IC Tri-State 20-SOIC | 74F573SC.pdf | |
| MT46V64M16P-6T:A TR | IC DDR SDRAM 1GBIT 6NS 66TSOP | MT46V64M16P-6T:A TR.pdf | |
| AS3691A-ZQFT | LED Driver IC 4 Output Linear 400mA 24-QFN (4x4) | AS3691A-ZQFT.pdf | |
| LT8410IDC-1#TRPBF | Boost Switching Regulator IC Positive Adjustable 1.235V 1 Output 6mA (Switch) 8-WFDFN Exposed Pad | LT8410IDC-1#TRPBF.pdf |