| Manufacturer Part Number: | CMST2907A BK |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS PNP 60V 0.6A SOT323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Request inventory verification / Request inventory verification |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CMST2907A BK Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CMST2907A BK | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | PNP | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 600mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.6V @ 50mA, 500mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 150mA, 10V | |
| Power - Max | 275mW | |
| Frequency - Transition | 200MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | SOT-323 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CMST2907A BK | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CMST2907A BK is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CMST2907A BK is new and unused, you can buy CMST2907A BK Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CMST2907A BK.
| GBJ3506-BP | BRIDGE RECTIFIER 35A 600V GBJ | GBJ3506-BP.pdf | |
| 1N4148W-TP | DIODE GEN PURP 100V 150MA SOD123 | 1N4148W-TP.pdf | |
| Q401E3 | TRIAC SENS GATE 400V 1A TO92 | Q401E3.pdf | |
| BFY90 | RF Transistor NPN 15V 25mA 1.4GHz 200mW Through Hole TO-72 | BFY90.pdf | |
| BFR 380F E6327 | RF Transistor NPN 9V 80mA 14GHz 380mW Surface Mount PG-TSFP-3 | BFR 380F E6327.pdf | |
| SIR882DP-T1-GE3 | MOSFET N-CH 100V 60A PPAK SO-8 | SIR882DP-T1-GE3.pdf | |
| TP2520N8-G | MOSFET P-CH 200V 0.26A SOT89-3 | TP2520N8-G.pdf | |
| IRFR3504ZTR | MOSFET N-CH 40V 42A DPAK | IRFR3504ZTR.pdf | |
| 9P936AGLFT | IC FANOUT/BUFF DDR I/II 28TSSOP | 9P936AGLFT.pdf | |
| ADS8508IBDWG4 | 12 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 20-SOIC | ADS8508IBDWG4.pdf | |
| DAC2904Y/250G4 | 14 Bit Digital to Analog Converter 2 48-TQFP (7x7) | DAC2904Y/250G4.pdf | |
| PIC16F1705-I/P | PIC PIC® XLP™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 14KB (8K x 14) FLASH 14-PDIP | PIC16F1705-I/P.pdf | |
| DS26518GNA2+ | 8/8 Transceiver Full T1/E1/J1 256-CSBGA (17x17) | DS26518GNA2+.pdf | |
| ALD2736APAL | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 8-PDIP | ALD2736APAL.pdf | |
| 74ALVCH16652DGG:11 | Transceiver, Non-Inverting 2 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 56-TSSOP | 74ALVCH16652DGG:11.pdf |