| Manufacturer Part Number: | CMSZDA12V TR |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Diodes - Zener - Arrays |
| Available Quantity: | 12010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 12V 275mW ±5% SOT-323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CMSZDA12V TR Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CMSZDA12V TR | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | CMSZDA | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Arrays | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Configuration | 1 Pair Common Anode | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 12V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 275mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 25 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100nA @ 8V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900mV @ 10mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | SOT-323 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CMSZDA12V TR | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CMSZDA12V TR is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CMSZDA12V TR is new and unused, you can buy CMSZDA12V TR Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CMSZDA12V TR.
| JANTX1N4105D-1 | Zener Diode 11V 500mW ±1% Through Hole DO-35 (DO-204AH) | JANTX1N4105D-1.pdf | |
| IRFP4868PBF | MOSFET N-CH 300V 70A TO-247AC | IRFP4868PBF.pdf | |
| FGL40N120ANDTU | IGBT NPT 1200V 64A 500W Through Hole TO-264 | FGL40N120ANDTU.pdf | |
| 8N4DV85FC-0093CDI8 | VCXO IC 737.28MHz, 737.28MHz 6-CLCC | 8N4DV85FC-0093CDI8.pdf | |
| XC2V250-4FGG256I | IC FPGA 172 I/O 256FBGA | XC2V250-4FGG256I.pdf | |
| ATMEGA640V-8AUR | AVR AVR® ATmega Microcontroller IC 8-Bit 8MHz 64KB (32K x 16) FLASH 100-TQFP (14x14) | ATMEGA640V-8AUR.pdf | |
| TMS320F28332ZJZQ | C28x C2000™ C28x Delfino™ Microcontroller IC 32-Bit 100MHz 128KB (64K x 16) FLASH 176-BGA (15x15) | TMS320F28332ZJZQ.pdf | |
| TSX634IQ4T | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 16-QFN (3x3) | TSX634IQ4T.pdf | |
| SA5219D,602 | IC VGA 700MHZ 16-SOIC | SA5219D,602.pdf | |
| IDT70V7319S166DD | IC SRAM 4.5MBIT 166MHZ 144TQFP | IDT70V7319S166DD.pdf | |
| ISL60002DIH330Z-TK | Series Voltage Reference IC ±0.17% 7mA TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | ISL60002DIH330Z-TK.pdf | |
| LTC3873ETS8-5#TRMPBF | Boost, Flyback, SEPIC Regulator Positive, Isolation Capable Output Step-Up, Step-Up/Step-Down DC-DC Controller IC TSOT-23-8 | LTC3873ETS8-5#TRMPBF.pdf | |
| LP3990QTLX-1.2Q1 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.2V 150mA 4-DSBGA | LP3990QTLX-1.2Q1.pdf | |
| NCV33269DTRK-3.3 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 800mA DPAK-3 | NCV33269DTRK-3.3.pdf |